Facebook Google+ Twitter

"Sypie się" polska Marynarka Wojenna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 07:30

W 2015 roku nasza flota praktycznie przestanie istnieć - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Dziennik dotarł do poufnego raportu na temat stanu polskiej Marynarki Wojennej.

Według raportu od 20 lat nasza flota nie otrzymała żadnej nowej jednostki. Służą w niej okręty, które powstały w połowie lat sześćdziesiątych. Raport stwierdza również, że po 2015 roku Marynarka będzie musiała wycofać dwie fregaty, cztery okręty podwodne i dwa mniejsze okręty rakietowe. Zdaniem autorów dokumentu, doprowadzi to do utraty zdolności bojowej.

Według szacunków Marynarki do 2018 roku - w wariancie oszczędnościowym - aby zachować zdolność działania, trzeba kupić co najmniej trzy korwety, trzy stawiacze min, dwa okręty podwodne i co najmniej 11 śmigłowców bojowych i ratowniczych. Ma to razem kosztować minimum 8 miliardów złotych.Gazeta podkreśla, że wojsko ma pilniejsze wydatki. Do 2015 roku nasz rząd będzie spłacał zakup samolotów F-16. Potrzebne są też pieniądze na uzawodowienie armii.

Zdaniem "Gazety Wyborczej", paradoksem zaistniałej sytuacji jest, że według sztabowców NATO właśnie Polska ma być krajem odpowiedzialnym w Sojuszu za sytuację na Morzu Bałtyckim, bo Niemcy i Dania koncentrują swoje floty na Morzu Północnym.

"Gazeta Wyborcza"/IAR/as/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.