Facebook Google+ Twitter

Sypnęło tekstami, sypnęło nagrodami. Konkurs weekendowy rozwiązany!

Kolejny gorący weekend za nami. Znowu zasypaliście nas tekstami i fotoreportażami. Lidia Raś, Paulina Plizga, Adam Degler i Kamil Hupało – to ci, których nagrodziliśmy w tym tygodniu.

Od godziny 11 w piątek do 23 w niedzielę odebraliśmy od Was 103 teksty. Zatwierdziliśmy 68, pozostałe odesłaliśmy do autorów do poprawek. Imponujące!

Ogłaszając konkurs, przewidywaliśmy trzy kategorie: najlepszy tekst, nagranie audio-wideo i najlepsze zdjęcia. Niestety, wygląda na to, że nie lubicie wcielać się w reporterow telewizyjnych i radiowych. Czyżby taka forma relacjonowania wydarzeń nie przypadła Wam do gustu? Spróbujcie wybrać się w plener z komórką czy aparatem z możliwością nagrywania filmów lub dyktafonem, eksperymentujcie z dzwiękiem i obrazem. Zapewniam – świetna zabawa!

Wobec braku materiałów audio-wideo, postanowiliśmy przyznać dodatkową nagrodę w kategorii "najlepszy tekst", a redaktor naczelny postanowił dorzucić nagrodę dla autora najlepszej fotogalerii. Oto nagrodzeni:

Adam Degler – za tekst "Podjąłem partyzancką akcję sprzątania śmieci z górskiego szlaku ". Adam wybrał się na pieszą wędrowkę i zwrócił uwagę na sterty śmieci wzdłuż górskiego szlaku, postanowił o tym napisać. I o to chodzi!

Kamil Hupało – za tekst "Z Tańca z Gwiazdami po raz kolejny odpadł najlepszy ". Jego tekst dotarł do nas kilkadziesiąt minut po zakończeniu programu! Gratulacje za szybkość i wyczerpującą informację.

Paulina Plizga – za fotogalerię "Plac Pigalle w Paryżu nocą – jarmark frywolności ". Kontrowersyjny, ale zrobiony z klasą temat. Świetnie oddana atmosfera Moulin Rouge.

Lidia Raś – za fotogalerię "W poszukiwaniu minionego czasu-cmentarz prawosławny na Woli ". Bardzo dobre, nastrojowe zdjęcia z miejsca, o którym niewielu pamięta...

Gratulujemy zwycięzcom! Na Wasze adresy już wędrują nagrody książkowe: "Królowa Vogue'a Anna Wintour" Jerrego Oppenheimera, "Ten Inny" Ryszarda Kapuścińskiego. "Rosja Putina" Anny Politkowskiej oraz "Merde! Rok w Paryżu" Stephena Clarke.

Na wyróżnienie (choćby ustne) zasługuje więcej tekstów i autorów, m.in.:

Krzysztof Ostanówko ("Kult i szalejąca publiczność w łódzkiej Dekompresji ") – dobra, szybka relacja z koncertu Kultu i całkiem niezłe zdjęcia. Ciągle jednak jest to zbyt lakonicznie.

Tomasz Młynek ("Czy wreszcie ktoś zrobi porządek na stadionie Wisły Kraków? ") – trafne pytania i zdjęcia, które udowadniają konieczność ich zadania. Jednak ciągle brakuje informacji, wypowiedzi urzędników, dziennikarskiego śledztwa...

Tomasz Albecki ("Piotr Czerski - poeta młodego pokolenia ") – rzetelny, solidny wywiad. Widać, że autor dobrze się do niego przygotował. Pytania są przemyślane i umiejętnie zadane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. To miłe, gdy filolog dostaje nagrodę nie za tekst, a za zdjęcia! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także dołączam się do gratulacji dla wszystkich Zwycięzców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Redakcjo za słowa uznania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączam się do gratulacji :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Redakcjo bardzo dziekuje za wyroznienie. Jest milo ze ktos docenil moja prace ! Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję i gratuluję. A z tym tytułem to, droga Redakcjo, pojechaliście! Wspomnę tylko, że na początku był: "Ślęża: worki po chlorku potasu na szlaku", więc się nieźle zdziwiłem:)) Ale rzeczywiście była to szybka akcja. Dwóch gości tam stało, ja się ich pytam, czyj ten teren za płotem, a oni, że nie wiedzą, że skąd. I patrzą na te worki. Rzuciłem tylko hasło, że będzie o tym w gazecie internetowej i odjechałem. Ich wyraz twarzy był już sam w sobie nagrodą - tak jakby sam Mnich ruszył się z miejsca:) Tak nawiasem, istnieje legenda, że kiedy Mnich stanie na szczycie, będzie koniec świata. Od miejsca, gdzie go znaleziono (na polu obok wsi Garncarsko) przebył już połowę drogi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za wyróżnienie, postaram się być bardziej aktywny ;)
Gratuluję wygranym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.