Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24729 miejsce

Syreni śpiew - kolejny kryminał Val McDermid

Po przeczytaniu "Gorączki kości" Val McDermid byłam pewna, że moja przygoda z tą autorką się nie skończy. Ciekawiło mnie, jak zaczęły się losy psychologa Tony’ego Hilla i inspektor Carol Jordan...

okładka / Fot. Prószyński i S-kaBradfield w Wielkiej Brytanii wstrząsa seria brutalnych morderstw, których ofiarami stają się młodzi mężczyźni. Co ciekawe, ich okaleczone ciała zostają znalezione w okolicach gejowskiej dzielnicy. Tymczasem policja do ostatniej chwili utrzymuje, że tych spraw nic nie łączy. Jednak z braku nowych śladów oraz z powodu coraz większej liczby ofiar, musi przyznać się do błędu w ocenie sytuacji. Sprawy te przejmuje inspektor Carol Jordan, a do pomocy zostaje wezwany psycholog kryminalny Tony Hill.

Czytaj także: Kolejna odsłona książki za recenzję

Nawet dla takiego profesjonalisty jak doktor Hill, seria makabrycznych zbrodni na tle seksualnym jest czymś nowym. Nic więc dziwnego, że gdy widzi jedną z ofiar, przeżywa duży szok. Widok był groteskowy. Makabryczne wrażenie potęgował jeszcze nienaturalny brak brwi. Rozum natychmiast podpowiedział mu, że tak zdruzgotane ciało powinno być wyspą w jeziorze skrzepłej krwi, przypominać kostkę lodu w szklance Krwawej Mary. Nigdy dotąd nie widział tak czystego nieboszczyka poza murami zakładu pogrzebowego. Zamiast spoczywać w spokojnej pozie, niczym posąg z marmuru, to ciało o rozrzuconych, wiotkich członkach było karykaturą ludzkiej sylwetki, pozbawioną stawów marionetką, znieruchomiałą tam, gdzie upadła w chwili podcięcia sznurków.

Jak chory jest umysł mordercy, najlepiej pokazuje fragment jego dziennika: W zachwycie przechodzę z sali do sali, podziwiając kolejne zabawki, od masywnych kolców Żelaznej Dziewicy począwszy, po subtelniejsze i bardziej wytworne mechanizmy gruszek, tych smukłych, segmentowanych, jajowatych narzędzi, które wkładano w pochwę albo odbyt ofiary. (...) Mogę się założyć, że w tych chłodnych, pastelowych salach nie jestem jedyną osobą, której zrobiło się gorąco między nogami w przypływie seksualnej żądzy, bo wiem, że zakładu nie przegram. I po raz tysięczny zastanawiam się, ilu wakacyjnym numerkom pikanterii dodało potajemne wspomnienie wizyty w muzeum tortur.

Kto będzie jego kolejną ofiarą? Czy policji uda się zapobiec kolejnej przerażającej zbrodni? Rozpoczyna się walka z czasem, by zdążyć przed następnym atakiem. Sprawę pogarsza to, że podejrzany jest bardzo ostrożny i przebiegły, dlatego zaciera ślady. W dodatku Tony nawet nie przypuszcza, że morderca się z nim bawi. Musi on wykorzystać całą swoją psychologiczną wiedzę, by mieć szansę go pokonać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedyne czego żałuję, to tego, że najpierw przeczytałam "Gorączkę kości", przez co wiedziałam, jak się potoczy znajomość Carol Jordan i Tony'ego Hilla. Dlatego najlepiej zacząć przygodę z tą serią od początku.
Niemniej jednak nie mogę doczekać się na kolejną książkę.
Dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka już dostała się w moje łapki :) Czas nadrabiać zaległości. Świetna i zachęcająca recenzja, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.