Facebook Google+ Twitter

Syrenki na chodnikach w rocznicę powstania. Happening w Warszawie

Na warszawskich chodnikach, w 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pojawiły się syrenki. Pięć graffiti w centrum miasta ma przypominać historię walczącej stolicy.

 / Fot. untitled-[2.1] Powstało graffiti 5 syrenek: na skrzyżowaniu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską, na terenie Królikarni, na Dworcu Centralnym, w Wilanowie i przy wejściu do ratusza na Bemowie. Ostatnia syrenka właśnie powstaje przed siedzibą ITI.

- Jest to kontrowersyjny pomysł na przypomnienie 67. rocznicy Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem nowoczesnej sztuki Street Art - mówi W24 Joanna Kółkowska partner akcji i PR dyrektor Kolko Communications. Jak informuje, jest to pomysł na przypomnienie o powstaniu młodym ludziom, którzy o tym wydarzeniu dowiadują się tylko z opowieści.

Umieszczona na graffiti syrenka symbolizuje Warszawę i jednocześnie przypomina o wszystkich, którzy brali udział w powstaniu. Obrys, który wygląda jak na miejscu zdarzenia po wykonaniu jakiejś zbrodni przypomina o wszystkich tych, którzy zginęli. Umieszczony pod syrenką rok przywodzi na myśl datę wybuchu Powstania.

Podczas tej akcji społecznościowej warszawiacy otrzymali specjalne koszulki z nadrukiem syrenki i pomagali malować graffiti na bruku. Cała akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem obywateli. Syrenki będą widoczne na chodnikach przez najbliższy miesiąc i będą przypominały mieszkańcom o wydarzeniach z 1944r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

partyzant
  • partyzant
  • 03.08.2011 08:51

O POWSTANIU PRZYPOMNIAL POLAKOM MINISTER SIKORSKI I TO WYSTARCZY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barbara Romer Kukulska
  • Barbara Romer Kukulska
  • 01.08.2011 15:59

Dziękuję za poprawienie tytułu. Ulżyło mi..;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tytule jest potężny błąd historyczny. Akcja "Burza" rozpocząła sie w styczniu 1944 roku. Rozkaz do jej rozpoczęcia wydał w listopadzie 1943 Komendant Główny AK, gen. Tadeusz Komorowski. 26 października 1944 jego następca, gen. Leopold Okulicki, wydał rozkaz zakończenia akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.