Facebook Google+ Twitter

Syrenki na chodnikach w rocznicę powstania. Happening w Warszawie

Na warszawskich chodnikach, w 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pojawiły się syrenki. Pięć graffiti w centrum miasta ma przypominać historię walczącej stolicy.

 / Fot. untitled-[2.1] Powstało graffiti 5 syrenek: na skrzyżowaniu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską, na terenie Królikarni, na Dworcu Centralnym, w Wilanowie i przy wejściu do ratusza na Bemowie. Ostatnia syrenka właśnie powstaje przed siedzibą ITI.

- Jest to kontrowersyjny pomysł na przypomnienie 67. rocznicy Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem nowoczesnej sztuki Street Art - mówi W24 Joanna Kółkowska partner akcji i PR dyrektor Kolko Communications. Jak informuje, jest to pomysł na przypomnienie o powstaniu młodym ludziom, którzy o tym wydarzeniu dowiadują się tylko z opowieści.

Umieszczona na graffiti syrenka symbolizuje Warszawę i jednocześnie przypomina o wszystkich, którzy brali udział w powstaniu. Obrys, który wygląda jak na miejscu zdarzenia po wykonaniu jakiejś zbrodni przypomina o wszystkich tych, którzy zginęli. Umieszczony pod syrenką rok przywodzi na myśl datę wybuchu Powstania.

Podczas tej akcji społecznościowej warszawiacy otrzymali specjalne koszulki z nadrukiem syrenki i pomagali malować graffiti na bruku. Cała akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem obywateli. Syrenki będą widoczne na chodnikach przez najbliższy miesiąc i będą przypominały mieszkańcom o wydarzeniach z 1944r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

partyzant
  • partyzant
  • 03.08.2011 08:51

O POWSTANIU PRZYPOMNIAL POLAKOM MINISTER SIKORSKI I TO WYSTARCZY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barbara Romer Kukulska
  • Barbara Romer Kukulska
  • 01.08.2011 15:59

Dziękuję za poprawienie tytułu. Ulżyło mi..;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tytule jest potężny błąd historyczny. Akcja "Burza" rozpocząła sie w styczniu 1944 roku. Rozkaz do jej rozpoczęcia wydał w listopadzie 1943 Komendant Główny AK, gen. Tadeusz Komorowski. 26 października 1944 jego następca, gen. Leopold Okulicki, wydał rozkaz zakończenia akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.