Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14462 miejsce

Syreny w Izraelu?

W Izraelu, niedaleko miasta Kiryat, pojawiły się relacje o syrenach. Świadkowie twierdzą, że stworzenia z wyglądu przypominają kobietę z rybim ogonem.

Najczęściej widuje się je po zachodzie słońca, jak wykonują przy brzegu "sztuczki", po czym znikają w morzu. Urząd miasta wyznaczył nagrodę w wysokości miliona doalrów za dowód na ich istnienie. Może być nim oryginalne zdjęcie lub film.

Pierwsze obserwacje syren lub przypominających je stworzeń pojawiły się dawno temu. Ludzie opowiadali, że syreny zwabiały obcych do wody, gdzie najczęściej tonęli, że wywoływały u ludzi halucynacje, że pomagały tym, których polubiły, a innych zabijały. Podobno najczęściej można je zobaczyć przy świetle księżyca, gdy bawią się i śmieją w wodzie. W niektóre noce syreny przemieniały się w zwykłe kobiety, wychodziły na brzeg i tańczyły.

Znana jest historia o mieszkańcu Trasdniestru, który podczas łowienia ryb znalazł na piasku kobietę z rybim ogonem. Miała około 1.5 m wysokości, białą skórę, zielone, przypominające trawę włosy, piękną twarz i oczy bez źrenic. Człowiek ten zabrał syrenę do domu, gdzie wkrótce zmarła. Zaczął wtedy doświadczać halucynacji. Dwa dni później rybak pochował ją w lesie i halucynacje ustały. Mieszkający w pobliżu ludzie potwierdzili jego relację, mówili również, że widzieli martwą syrenę w jego domu.

Syrena morska / Fot. Tomasz Augustyniak

Kilka lat temu mieszkaniec Florydy znalazł na niedostępnej plaży dziwne, martwe stworzenie. Ciało syreny (był przekonany, że była to syrena) zostało sprzedane na aukcji za 1500 $. Zachwalając swoje znalezisko, pisał, że stworzenie jest połączeniem ryby i ssaka. Prawdpopodobnie zginęło uwięzione w trujących wodorostach. Chociaż według niektórych była to rzeźba wykonana przez amerykańskiego artystę Juana Cabana z rybiego szkieletu i łusek.

Inne dowody na istnienie syren pochodzą od rosyjskiego piosenkarza Wjeczesława Jeskowa. Gdy był na rybach razem ze swoim przyjacielem, złowił coś niezwykle dużego. Spodziewał się, że jest to ogromnych rozmiarów ryba, zdobycz jednak była tak ciężka, że nie był w stanie wyciągnąć jej z wody. Udało się tego dokonać dzięki pomocy przyjaciela. Okazało się, że nie była to ryba, lecz stworzenie na wpół rybie, na wpół ludzkie, miało około 1.5 m długości. Niestety nie przyjrzał mu się dokładniej, ponieważ natychmiast wyrzucili to z łodzi.

Kwestia syren pozostaje więc otwarta. Mogą być to nieznane dotąd stworzenia, błędnie brane za syreny. Pozostaje mieć nadzieję, że tajemnica zostanie kiedyś rozwiązana. Na razie mieszkańcy Izraela udają się co noc na plażę w nadziei zrobienia zdjęcia i zdobycia nagrody.

Źródło: http://www.yoki.ru/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sara Koralewska
  • Sara Koralewska
  • 11.09.2011 14:43

Syreny nie istnieją ale ja w nie wierze.Nikt nie wie co kryją morza i oceany

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2009 11:49

Syreny:) tak jak i Jednorożce:)

z pewnością jest gdzies "ich bezpieczny świat" i są w nim Bardzo Szczęśliwe:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.