Facebook Google+ Twitter

Syria. Jeden dziennikarz uratowany, los dziennikarki Le Figaro nadal nieznany

Brytyjski dziennikarz Paul Conroy przerzucony został z bombardowanego od 25 dni syryjskiego miasta Homs do Libanu.

Wiadomość podała agencja France Press, a potwierdził ją francuski MSZ, opierając się na relacji osoby, która bezpośrednio brała udział w operacji pomocy dziennikarzom. Informację opublikował także Sunday Times, powołując się na brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Nadal nieznany jest los reporterki francuskiego dziennika Le Figaro Edith Bouvier, która została ranna 22 lutego podczas ostrzału miasta Homs. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przekazał, że informacja o jej bezpiecznym pobycie w Libanie nie została potwierdzona. "Komunikacja z Homs jest bardzo trudna, a informacje, które mamy są nieprecyzyjne".

W podobnym tonie wypowiedział się Le Figaro: "Nie jest potwierdzone, że Edith Bouvier jest w Libanie, wszystko wskazuje na to, że nadal przebywa Syrii".

Szef międzynarodowej organizacji pozarządowej Avaaz, która pomagała w wywiezieniu dziennikarzy, powiedział, że trzy osoby biorące bezpośredni udział w akcji zginęły w dzielnicy Homs, Baba Amr. Po czym dodał, że łączna liczba ofiar akcji pomocy zachodnim reporterom i dostarczenia pomocy do Baba Amr to 13 osób.


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.