Facebook Google+ Twitter

Syria. Kolejne ofiary walk z reżimem al-Assada

W ciągu ostatniej doby, w starciach miedzy syryjskimi siłami bezpieczeństwa a przeciwnikami reżimu Baszara al-Assada zginęło ok. 47 osób. Tymczasem w Stambule powstała opozycyjna Rada Narodowa.

Protesty antyrządowe w Syrii 22 lipca br. (http://www.flickr.com/photos/syriana2011/6089225897/in/photostream/) / Fot. syriana2011, CC 2.0Światowe agencje donoszą, że w ostatnich starciach na syryjskich ulicach życie straciło 47 osób. Tylko w prowincji Idlib, przy granicy z Turcją, zginęło 21 przeciwników prezydenta Baszara al-Assada. "Siły bezpieczeństwa strzelają na oślep" - relacjonował telewizji Al-Arabija, jeden z syryjskich obrońców praw człowieka.
Kolejne sześć osób zginęło w mieście Hama, gdzie armia prowadzi obławę na dezerterów. Pozostałe ofiary śmiertelne były w Damaszku i Hims. Dane te pochodzą od obrońców praw człowieka - media rządowe unikają relacji o walkach i zamieszkach. W Syrii nie żadnych zagranicznych dziennikarzy, dlatego nie da się zweryfikować informacji napływających z tego rejonu świata.

Czytaj też: Syria: Wojsko otworzyło ogień do protestujących ludzi


Jeśli woluntariusze Czerwonego Półksiężyca nie są bezpieczni, to kto jest? - pyta Sarah Leah Whitson, dyrektor ds. Bliskiego Wschodu w Human Rights Watch, po informacjach o ostrzelaniu ambulansu arabskiej organizacji humanitarnej. Do ataku miało dojść 7 września w mieście Homs. Dopiero teraz informacja o incydencie dostała się do opinii publicznej. Zostali wówczas ranni trzej ratownicy pogotowia, którzy transportowali innego poszkodowanego. W dzień po ataku, siły bezpieczeństwa na punkcie kontrolnym w pobliżu Khalidiyya Homs, zatrzymały samochód Czerwonego Półksiężyca i pobiły jego kierowcę, oskarżając go o "udzielanie pomocy członkom gangów". Incydent ten został udokumentowany przez innego pracownika arabskiej organizacji humanitarnej.



Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dupa jeża
  • dupa jeża
  • 18.09.2011 11:20

heheheh:d.zgadzam się z dupą jeża;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
dupa jeża
  • dupa jeża
  • 18.09.2011 11:15

huj im w dupe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.