Facebook Google+ Twitter

Syria. Piekło i szatani

Co się właściwie dzieje w kraju pierwszych gmin chrześcijańskich? Trwa walka o wolność czy rewolucja sunnickich ekstremistów? Wolna Armia Syryjska jest ruchem wyzwoleńczym? No cóż, Viet Cong, ZANU/ZAPU, Czerwoni Khmerzy itd. też nimi byli.

 / Fot. EPA/JAMAL NASRALLAH"Otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców miasteczka Szifuli, że przybyli tam uzbrojeni ludzie na samochodach. Uderzyli na posterunek wojskowy, a następnie napadli na farmy. Na ciałach licznych ofiar pozostawionych na farmach znaleźliśmy ślady ciężkiego pobicia i tortur." - powiada oficer syryjskiej armii rządowej, którego oddział brał udział w likwidacji terrorystów, przed kamerą rosyjskiej całodobowej telewizji informacyjnej Rassija 24

Takie oświadczenia są pomijane milczeniem na Zachodzie. Uznaje się je z góry za nieprawdziwe, mające służyć ukryciu rzeczywistego stanu rzeczy, który ma się ograniczać do tylko jednej strony medalu, a mianowicie zbrodni reżimu Asada. W tym tonie zawiadamia o masowej ucieczce ludności z miejsc zamieszkania również w języku rosyjskim telewizja Euro News:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Widzę tu raczej brudne interesy polityczne, okrywane płaszczykiem religii. Nie wychodząc zbytnio poza tematy tego artykułu: jakie uzasadnienie religijne miało poparcie "intelektualnych snobów" (określenie Lyndona B. Johnsona) dla idei oddania Indochin komunistom?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście bardzo ciekawy artykuł. O odradzaniu się kultury muzułmańskiej w byłych republikach radzieckich warto poczytać u Tiziano Terzaniego, w jego książce "Dobranoc panie Lenin". A mnie ostatnio bardzo poruszyła treść dzieła Philipa Zimbardo "Efekt Lucyfera" - między innymi o traktowaniu więźniów irackich przez strażników w amerykańskich więzieniach. Co ciekawe - Autor bardzo odważnie oskarża system polityczny USA, demaskuje próby tuszowania skandali przez władze; można też przeczytać tam o bazach CIA w krajach Europy Wschodniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Kasprzycki
  • Jacek Kasprzycki
  • 13.07.2012 09:16

Tak pewnie jest. W czasie wojny w byłej Jugosławii tez znajdowano groby i Serbowie mówili że to ofiary Chorwatów, a Chorwaci że to ofiary Serbów. Jacek Kleyff pisał " Świeże groby zawsze wzruszą, wszystko jedno gdzie kopane a fachowcy Ci powiedzą, kto szczuł i co było grane...". Bardzo ciekawy artykuł. Szkoda, że dopiero na 24 miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław Tomczyk
  • Wacław Tomczyk
  • 12.07.2012 20:34

Polska:Bieda i Propaganda PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.