Facebook Google+ Twitter

Syria. Rebelianci zabili rosyjskiego generała, współpracującego z reżimem?

Wojna domowa w Syrii nie ma końca - wzmożone ataki sił wojskowych prezydenta Asada, uzbrojone w sprzęt ciężki i maszynowy, samoloty i śmigłowce bojowe, niosą spustoszenie w głównych miastach, opanowanych przez rebelię.

 / Fot. EPA/SYRIAN NEWS AGENCY SANAPo wielodniowych zaciętych walkach wojsk rządowych z rebeliantami, w syryjskim mieście Aleppo, rebelianci - według najnowszych doniesień - porzucili zajmowane pozycje w kluczowej części miasta. Dziś do dzielnicy Salahedin wkracza wojsko.

"Wycofaliśmy się, wynieśliśmy się stąd" - miał krzyknąć do dziennikarzy brytyjskiego Reutersa, którzy znaleźli się w dzielnicy Salahedin, samotny bojownik rebeliantów. Zdaniem dziennikarzy punkt kontroli w dzielnicy opanowany w zeszłym tygodniu przez rebeliantów znikł. W tamtym rejonie słychać było silne eksplozje - czytamy w serwisie rp.pl.

Według syryjskiego źródła rządowego, które przekazało informację libańskiej telewizji - nad dzielnicą Salahedin w Aleppo, kontrolę sprawują już syryjskie siły rządowe. Ale zaledwie kilometr od dzielnicy Salahedin rebelianci nadal panują jeszcze nad posterunkiem policyjnym.

Agencja Reuters informuje, o czym donosi dzisiejszy serwis gazeta.pl, że według informacji pochodzącej od "grupy syryjskich rebeliantów", zabity został rosyjski generał, który doradzał reżimowemu Ministerstwu Obrony. "Zginął w trakcie operacji wojskowej, prowadzonej w dzielnicy Ghouta na przedmieściach Damaszku" - poinformowało źródło syryjskich rebeliantów. Informacja ta nie została jednak na razie potwierdzona przez inne źródła.

Rebelianci nagrali na wideo oświadczenie o śmierci Rosjanina i wysłali do agencji Reutera. W nagraniu wymieniono nazwisko generała Władimir Piotrowicz Kodżijew. Rebelianci pokazali też dokument - kopię przepustki, wystawionej rosyjskiemu doradcy, przez syryjskie ministerstwo wojskowe.

Grupa bojowników, która zabiła Rosjanina i nagrała wideo, nazywa się "Specjalny Batalion Operacyjny Jastrzębi". Przedstawiciel grupy "Jastrzębi" oświadczył, że z pomocą Boga "rosyjski doradca został wyeliminowany wraz ze swoim osobistym tłumaczem". "Zdobyliśmy również dokumenty syryjskiej armii oraz informacje dotyczące rebeliantów". Batalion specjalny "Jastrzębi" to byli oficerowie armii syryjskiej, którzy przeszli na stronę rebeliantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.