Facebook Google+ Twitter

Syria. Trwa rzeź ludności cywilnej w mieście Hims

Siły podległe reżimowi prezydenta Baszra Al-Asada kontynuują bombardowanie miasta Hims, uznawanego za bastion opozycji antyrządowej. W ogniu walk znaleźli się bezbronni cywile.

Nad miastem Hims od wielu dni unoszą się czarne dymy (http://www.flickr.com/photos/syriafreedom/6731501619/in/photostream/) / Fot. FreedomHouse / flickr.comZaledwie w ciągu ostatniej doby w atakach na Hims zginęło co najmniej 47 cywilów. Praktycznie przez cały czas siły sprzymierzone z prezydentem Syrii, Baszarem Al-Asadem dokonują bombardowań na miasto położone w środkowej części kraju.

Reżimowe wojska prowadzą również ostrzał moździerzami oraz rakietami istotnych pozycji, bronionych przez członków antyrządowej opozycji.

Zdaniem obrońców praw człowieka, Hims jest świadkiem największej ofensywy armii Al-Asada od początku wystąpień mieszkańców Syrii przeciwko represjom i złej polityce rządzących. Według różnych szacunków, od piątku życie stracić mogło od 150 do 260 mieszkańców miasta a wśród ofiar śmiertelnych nie brakuje kobiet oraz dzieci.

Niektóre obszary są całkowicie odcięte. Nie ma internetu, telefonu stacjonarnego czy jakiejkolwiek innej możliwości komunikacji ze światem - powiedział w rozmowie z telewizją Al Jazeera Hadi al-Abdullah, syryjski działacz praw człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.