Facebook Google+ Twitter

Syria. Uratowani dziennikarze w drodze do domu

Dziennikarze Edith Bouvier i William Daniels ewakuowani z syryjskiego miasta Homs o godzinie 18 mieli wylądować w Paryżu.

Wcześniej, jak podaje agencja France Press, przebywali w Hôtel-Dieu de France w Bejrucie, gdzie została im udzielona wstępna pomoc medyczna. Planowany czas przylotu do Francji to w przybliżeniu godzina 18.00.

Po przylocie przewidziane jest spotkanie z prezydentem Francji, Nicolasem Sarkozym. Dziennikarka Edith Bouvier i fotograf William Daniels zostali ranni ranni podczas bombardowania syryjskiego miasta Homs i jego okolic, 22 lutego.

Obszar ten był bastionem syryjskich bojowników do czwartku, kiedy przeszedł w ręce sił rządowych po taktycznym wycofaniu się Syryjskiej Wolnej Armii . Ostrzał trwał przez 25 dni.

W trakcie jego trwania zginęła inna dwójka korespondentów wojennych, amerykanka Marie Colvin i francuski fotograf Rémi Ochlik.

Wszyscy dziennikarze z krajów zachodnich obecni w Syrii przebywają tam bez zgody władz syryjskich, gdyż nałożyły one surowe ograniczenia dotyczące wjazdu i przemieszczania się.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.