Facebook Google+ Twitter

Syria. Wielka Brytania uznała siły opozycyjne za legalną władzę

Występując wczoraj przed brytyjskim parlamentem, minister spraw zagranicznych William Hague oświadczył, że Wielka Brytania oficjalnie uznała Koalicję Narodową na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych "jedynym prawowitym przedstawicielem" syryjskiego narodu.

Konferencja założycielska Syryjskiej Koalicji Narodowej. / Fot. SyrianNationalCoalition/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0/WikiCommonsWielka Brytania okazała się kolejnym, m.in. po Francji i Włoszech, państwem Unii Europejskiej, które uznało legalność władzy syryjskiej koalicji opozycyjnej, skupiającej większość przeciwników prezydenta Syrii Bashara al-Assada.

- Na podstawie zapewnień, jakie otrzymałem w trakcie konsultacji z naszymi europejskimi partnerami, Rząd Jej Królewskiej Mości zdecydował uznać Syryjską Koalicję na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych jako jedynego prawowitego reprezentanta syryjskiego narodu" - oświadczył wczoraj minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, William Hague, przemawiając w trakcie posiedzenia parlamentu.

Szef brytyjskiej dyplomacji zaznaczył też, że jego rząd, poza wsparciem / Fot. EPA/MAYSUN politycznym, udzieli syryjskiej opozycji pomocy logistycznej i finansowej. Jak zapewnił, syryjskim rewolucjonistom przekazany zostanie m.in. sprzęt komunikacyjny o wartości miliona funtów.

Czytaj też: Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła masakrę cywilów w Syrii


- Wyłania się wiarygodna alternatywa dla reżimu Assada, która ma poparcie Ligi Arabskiej, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i coraz większej liczby innych krajów - dodał Hague.

Dokładnie tydzień temu, legalność syryjskiej opozycji i jej prawo do sprawowania władzy uznała także Francja. Minister spraw zagranicznych Syrii nazwał działania Paryża "niemoralnymi".

Syryjska Koalicja Narodowa na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych zrzesza syryjską opozycję w kraju i za granicą. Została powołana 11 listopada podczas konferencji w katarskim mieście Daha. Koalicja Narodowa zastąpiła Narodową Radę Syryjską, której nie udało się zjednoczyć wszystkich sił rewolucyjnych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szala się przechyla, pytanie czy waga się zaraz nie przewróci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest początek końca Zachodu, chyba że chodzi o celową politykę: niech islamiści zajmą wszystkie te kraje i pokażą się całemu światu od swojej "najlepszej" strony, aby można było uzasadnić: oto nowa Trzecia Rzesza, więc... W przeciwnym razie Anglia zrobi na tym taki sam interes jak na udzieleniu pomocy Prusom i Rosji w złamaniu potęgi Napoleona zamiast dogadania się z nim w sprawie podziału wpływów w Europie i na świecie,czy też jak na dogadaniu się z Japonią przeciw Rosji (1902) i Niemcom (1907).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby to doniesienie nie było materiałem w stworzonym w Redakcji gatunku - "Koniec Świata".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.