Facebook Google+ Twitter

Syria: Wojsko otworzyło ogień do protestujących ludzi

Według Syryjskiej organizacji chroniącej prawa obywateli, w demonstracjach przeciwko reżimowi Assada zginęło dziś co najmniej trzynaście osób.

Dziś w całej Syrii przeciwnicy prezydenta Baszara al-Assada zorganizowali manifestacje krytykujące działania obecnego reżimu. Rząd po raz kolejny użył wojska do tłumienia opozycji. W protestach trwających już ponad pół roku zginęło ponad dwa tysiące ludzi.

Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka podało, że w zorganizowanej ogólnokrajowej manifestacji „śmierć niż upokorzenie” w wyniku starć z siłami bezpieczeństwa zginęło co najmniej trzynaście osób - inrormuje AFP

„Osiem osób zginęło dziś, gdy wojsko otworzyło ogień w celu rozproszenia demonstrantów w Erbin, Kfarbanta, Duma i Hammouriye”. Wymienione miasta znajdują się w regionie Damaszku, stolicy Syrii. Trzy inne ofiary śmiertelne zanotowano w Homs i Talbi oraz dwie w Deir Ezzor. Wszystkie informacje dostarczyło Obserwatorium ds. Praw Człowieka.

Dziś Unia Europejska wprowadziła embargo na import ropy naftowej z Syrii. Jednocześnie wzmocniła i rozszerzyła inne sankcje przeciwko osobom powiązanym z obecną władzą.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pianista
  • Pianista
  • 30.09.2011 17:44

Na szczęście niedługo obalą tego al-Assada, tak jak Mubaraka, Kaddafiego i innych sku... ekhm. Przepraszam, prawie się zagalopowałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A różni "myNarodowcy" upierają się, że to nie tam ale w Polsce jest dyktatura i demonstrowanie jest niebezpieczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.