Facebook Google+ Twitter

Syryjskie "tak" dla nowej konstytucji. Ponad 100 osób zabitych

Prawie 90 procent wyborców poparło nową konstytucję w referendum, które zakończyło się w Syrii. Frekwencja wyniosła 57,4 procent, informację podał minister spraw wewnętrznych Mohammed al-Shaar.

 / Fot. PAP/EPASpołeczność międzynarodowa z Waszyngtonem na czele potępiła samą ideę głosowania w trakcie trwających od 11 miesięcy protestów. Tylko w trakcie samego referendum zostało zabitych ponad 100 osób.

Najprawdopodobniej w związku z tym ministrowie spraw zagranicznych UE zgodzili się zamrozić aktywa banku centralnego Syrii i ograniczać handel złotem i metalami szlachetnymi z Damaszkiem - informuje http://www.afp.com/afpcom/en/taglibrary/activity/web/multimedia/afp-online-newsafp.com
Rosyjski premier Władimir Putin decyzję Komisji Europejskiej nazwał"cyniczną" i zapowiedział, że nie zmieni stanowiska w sprawie Syrii, twardo będzie bronił wspólnego weta Moskwy i Chinami w kwestii rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiających Damaszek.

Oskarżył także Zachód o "brak cierpliwości", który nie pozwala wypracować wspólnego i wyważonego stanowiska w postaci rezolucji, która również dotyczyłaby wstrzymania działań przez siły opozycji i zaprzestania walk w takich punktach zapalnych jak oblężone miasto Homs.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek Linde
  • Marek Linde
  • 28.02.2012 11:32

De facto zmiana konstytucji niewiele zmieni, nadal rola prezydenta będzie kluczowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.