Facebook Google+ Twitter

System elektronicznego poboru opłat e-myto nie zadziałał

System elektronicznego poboru opłat za przejazd ciężarówek po drogach krajowych miał zostać uruchomiony o północy. Tak się jednak nie stało. Powodem były problemy techniczne.

System ma zastąpić pobieranie opłat za pomocą kart opłaty drogowej tzw. "winiet" / Fot. Teppo Lainio, Creative Commons 2.5 Generic http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Scania_113_B-train.jpg Wprowadzeniem systemu elektronicznego poboru opłat Viatoll zajmuje się austriacka firma Kapsch. Niestety z powodów technicznych system nie został uruchomiony w terminie. Każdy dzień zwłoki kosztuję austriacką firmę milion złotych kary. Doliczyć należy także koszty szkody poniesione przez Skarb Państwa. "Szacowane są one na 400 milionów do końca tego roku, czyli każdy dzień to ok. dwóch milionów złoty" - zaznacza Urszula Nenkel, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z zapewnieniami firmy, system ma zostać uruchomiony w ciągu kilkunastu godzin. Jeszcze przed jego uruchomieniem w mediach pojawiały się informacje że nie uda się systemu uruchomić w całości, a z 430 bramownic koniecznych do uruchomienia systemu, zainstalowano do tej pory niewiele ponad 100 - informuje Tvn24.pl

W skład systemu Viatoll wchodzą bramownice umieszczone przy drodze oraz urządzenia zwane viaBOX umieszczone w pojazdach. System ma zastąpić pobieranie opłat za pomocą kart opłaty drogowej tzw. "winiet".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cziczot
  • Cziczot
  • 09.07.2011 10:29

Nie powoływałbym sie na informacje z TVNu ponieważ bramownic jest znacznie więcej osobiście a rzetelne informacje można znaleźć na stronie GDDKiA http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/aktualnosci/viatoll-uruchomiony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.