Facebook Google+ Twitter

System Informacji Schengen skuteczny

SIS (System Informacyjny Schengen) to system informacyjny, który umożliwia służbom granicznym, policyjnym i celnym wymianę wpisów dotyczących poszukiwanych lub zaginionych osób, a także skradzionych przedmiotów np. pojazdów i dokumentów.

Mercedes zgłoszony we Włoszech jako utracony został zidentyfikowany przez Straż Graniczną w okolicach Zielonej Góry dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen.
Mężczyzna - obywatel Włoch, pojechał na grzyby, ale wcześniej wielokrotnie "zapominał" o płaceniu rat leasingowych. Samochód wart jest około 60 000 zł.

Jak poinformowała chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Samochód został zakupiony przez Włocha w ramach leasingu.
Zgodnie z przepisami to leasingodawca jest właścicielem pojazdu do czasu spłaty umowy.
To jednak nie nastąpiło, a mężczyzna przestał płacić raty i zmienił miejsce zamieszkania. Obecnie czasowo przebywał w Polsce, gdzie w dniu zatrzymania spacerował po zielonogórskim lesie w poszukiwaniu grzybów. Do finału zdarzenia zapewne nie doszłoby, gdyby nie System Informacyjny Schengen wykorzystywany przez służby graniczne, policyjne i celne do ujawniania skradzionych pojazdów, przedmiotów bądź zaginionych osób. Samochód do systemu zgłoszony został przez Policję z Włoch . Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście użyli SIS do sprawdzenia legalności pojazdu.

SIS (System Informacyjny Schengen) to system informacyjny, który umożliwia służbom granicznym, policyjnym i celnym wymianę wpisów dotyczących poszukiwanych lub zaginionych osób, a także skradzionych przedmiotów np. pojazdów i dokumentów. Jest to środek uzupełniający brak kontroli granicznej na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej w obszarze strefy Schengen. Ułatwia kontrolę i swobodny przepływ osób.

Od 9 kwietnia System Informacyjny Schengen działa w nowej odsłonie pod nazwą SIS II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.