Facebook Google+ Twitter

System rabatowy dla seniorów w Ogrodzieńcu

LOS wprowadza rewolucyjny system rabatowy dla seniorów. Skorzystają na nim mieszkańcy i lokalne firmy.

 / Fot. rozmówcaLOS wprowadza rewolucyjny system rabatowy dla seniorów. Skorzystają na nim mieszkańcy i lokalne firmy.

Tendencje demograficzne jasno pokazują, że procent populacji osób po 60 roku życia stale wzrasta. Proces starzenia się społeczeństwa jest zjawiskiem powszechnym i nieodzownym. Wzrost długości życia w krajach zachodnich to efekt m.in. podniesienia jakości życia, a także ewolucji współczesnej medycyny. Szkoda tylko, że wydłużanie się życia nie idzie w parze z wzrostem emerytur, ponieważ aby żyć trzeba mieć za co, a dziś wszystko kosztuje: czynsz, leki, jedzenie, komunikacja. Podniesienie wysokości rent i emerytur realnie wydaje się niemożliwe, dlatego trzeba szukać rozwiązań zastępczych. Próbując pomóc seniorom Lokalna Organizacja Społeczna z Ogrodzieńca we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zawierciu realizuje projekt pt. Jurajska Karta Seniora. Próbując dowiedzieć się więcej o pomyśle rozmawiam z prezesem LOS’u Anną Pilarczyk-Sprychą.
Pani Aniu, jestem pod dużym wrażeniem samego pomysłu. Jak się on narodził ?
Jako LOS od kilku lat czynnie pomagamy mieszkańcom z naszej gminy, nie dyskredytujemy żadnej z grup społecznych. Prowadząc naszą bieżącą działalność mam kontakt z ludźmi po 60 roku życia. Dobrze znam ich problemy. Należą do nich bez wątpienia brak ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu oraz ograniczony budżet. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych proponowałam stworzenie Uniwersytetu III wieku, jak się okazało gmina zrealizowała mój pomysł. Teraz przyszedł czas na wprowadzenie systemu rabatowego, który zwiększy siłę nabywczą ogrodzienieckich gospodarstw.
Czym dokładnie jest Jurajska Karta Seniora?
Jest to system zniżkowy dla osób po 60 roku życia zamieszkałych w naszej gminie. Zniżki będą dotyczyły konkretnych towarów i usług i świadczone będą okoliczne sklepy/firmy.
To bardzo ciekawe. Na czym konkretnie polega projekt?
Projekt składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy to zaproszenie do współpracy okolicznych przedsiębiorców. Może w nim wziąć udział każdy, kto chce wspierać ogrodzienieckich seniorów. Karta z drugiej strony podniesie konkurencyjność lokalnych firm. Często bowiem zdarza się tak, że klienci specjalnie jadą do Zawiercia na zakupy. Etap drugi, który trwa aktualnie to rozdysponowanie karty wśród seniorów. Razem z kartą otrzymują oni specjalny wykaz firm, w których będą mogli skorzystać ze zniżek. Każdy zaś lokal uczestniczący w projekcie został oznakowany oraz dba o konstruowanie atrakcyjnych ofert rabatowych.
Na jakie rabaty mogą liczyć posiadacze kart?
Wysokość rabatów będzie ustalała każda z firm. Często będą one wahać się w przedziale od 5-15%. Jednak nie tworzymy w tym zakresie ograniczeń. Jeśli firma przyzna seniorom 50%, to oczywiście jest taka możliwość. Ważne jest to, że każdy rabat to konkretna zaoszczędzona w skali miesiąca kwota.
Na jakie branże nastawiacie się Państwo najbardziej?
Nie wprowadzamy ograniczeń. Każda firma jest dla nas ważna. W swojej ofercie posiadamy fryzjerów, kawiarnie, sklepy wielobranżowe, nawet hotele.

Serdecznie dziękuję za rozmowę. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.