Facebook Google+ Twitter

System Tracker do wykrywania broni masowego rażenia trafił do polskich celników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 18:31

Elementy systemu Tracker przekazał dziś polskim celnikom ambasador USA w Warszawie Victor Ashe. Urządzenia pomogą w dokładniejszym kontrolowaniu przewozu materiałów licencjonowanych, czyli substancji i urządzeń, które mogą służyć do budowy broni masowego rażenia.

Ambasador Victor Ashe powiedział, że system Tracker pozwoli jeszcze lepiej walczyć ze światowym terroryzmem. Jak przypomniał, zjawisko terroryzmu cały czas istnieje, a organizacje terrorystyczne i niektóre państwa nie ustają w wysiłkach, aby zapewniać sobie materiały i środki do produkcji broni masowego rażenia.

Victor Ashe zwrócił uwagę, że działania prowadzone w naszych krajach są działaniami na pierwszej linii obrony i zabezpieczają one niebezpieczne materiały przed dostępem osób, które chciałby użyć ich do budowy tak niszczącej broni.

Jak mówi szef Służby Celnej Jacek Kapica, nowy sprzęt, który otrzymają polscy celnicy, znacząco przyczyni się do naszego udziału w walce ze światowym terroryzmem. System pozwoli na jeszcze szybsze reagowanie służby celnej na zdarzające się przypadki przemytu na przykład „ciężkiej wody" stosowanej w reaktorach atomowych, urządzeń instalowanych w broni palnej czy związków chemicznych służących do budowy broni biologicznej.

Sprzęt techniczno - informatyczny, który otrzymaliśmy od rządu Stanów Zjednoczonych to specjalistyczny serwer, 130 stacji roboczych wraz z oprogramowaniem, 17 urządzeń szyfrujących, 125 zestawów skanujących oraz 125 aparatów cyfrowych.

Sprzęt ten trafi do 129 jednostek terenowych Służby Celnej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.