Facebook Google+ Twitter

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na dzień 8 sierpnia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-08 13:35

8 sierpnia stan wody w rzekach południowej części kraju układa się głównie w strefie stanów średnich i lokalnie wysokich. Na górskich dopływach Odry odnotowano gwałtownie wzrosty stanów wody będące efektem opadów burzowych.

Dorzecze Wisły

Stan wody z dnia 8 sierpnia w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki notowano na Brynicy, Nidzie, Pilicy, Bzurze i Nogacie oraz lokalnie na Wiśle, Przemszy, Sole, Dunajcu, Sanie, Wieprzu, Pisie i Bugu. Stan niski notowano na Nurcu oraz lokalnie na Skawie, Rabie, Dunajcu, Wisłoce, Narwi i Liwcu.

Dorzecze Odry

Stan wody z dnia 8 sierpnia w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki notowano na lokalnie na Odrze, na Bystrzycy, Kaczawie, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej, Warcie, Prośnie i Noteci. Stan niski wystąpił na Widawce, Nerze i Inie oraz lokalnie na Odrze, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Widawie, Ślęzie, Strzegomce, Bobrze, Nysie Łużyckiej, Warcie i Noteci.

Rzeki Przymorza

Stan wody z dnia 8 sierpnia układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Łynie. Stan niski wystąpił na Słupi.

Na polskich rzekach dnia 8 sierpnia, na godz. 08:00 przekroczenia stanu alarmowego zanotowano: w dorzeczu Wisły na jednej stacji, w Balicach na Rudawie o 19 cm, w dorzeczu Odry na 14 stacjach wodowskazowych, maksymalnie w Zgorzelcu na Nysie Łużyckiej o 315 cm.

Przekroczenie stanu ostrzegawczego odnotowano: [/b] w dorzeczu Wisły na 7 stacjach wodowskazowych, w dorzeczu Odry na 11 stacji wodowskazowej.

Największe wzrosty będą utrzymywać się na rzekach: Nysa Łużycka, Kwisa, Bóbr, Kaczawa, Bystrzyca, gdzie przyrosty mogą wynosić około 50 – 100 cm w ciągu kilku godzin. W ciągu najbliższej doby dalsze lokalne wzrosty stanów wód w południowych regionach kraju będą zależeć od występowania gwałtownych opadów o charakterze burzowym.

Nysą Łużycką przemieszcza się fala powodziowa, której kulminacja znajduje się w rejonie Zgorzelca (stan: 715 cm, z soboty, z godz. 04-05 czasu urzędowego). W godzinach wieczornych (8 sierpnia, z godz. 18-22) kulminacja fali wezbraniowej spodziewana jest w Przewozie (stan prognozowany około 765 cm).

Biuro Prasowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.