Facebook Google+ Twitter

Sytuacja hydrologiczna w kraju stabilna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 21:22

Polsce mogą grozić kolejne podtopienia, jednak mimo tego sytuacja hydrologiczna jest stabilna - zapewnia MSWiA. W poniedziałek służby hydrologiczne przedstawiły ministrowi spraw wewnętrznych i administracji sytuację hydrologiczną w kraju.

Średni stopień zagrożenia podtopieniami jest w południowo-zachodniej części kraju, w dorzeczu środkowej Wisły oraz w dorzeczu Bugu. Ewentualne zagrożenie podtopieniami może pojawić się w dorzeczu środkowej Odry, głównie powyżej Połęcka oraz na Wiśle w okolicy Włocławka i na Bugu - od Frankopola do Zalewu Zegrzyńskiego.

Synoptycy przewidują w tym tygodniu wzrost stanu wody w rzekach centralnej i północnej Polski. Na południu kraju poziom wody obniża się. Na większości głównych rzek, między innymi na Wiśle i Odrze, nie występują już zatory lodowe. Pokrywa lodowa wciąż jest na górnym odcinku Bugu. Synoptycy zapowiadają jednak od jutra ochłodzenie, co zahamuje topnienie śniegu. Według IMGW, w najbliższym czasie temperatura w nocy będzie wynosić od zera do minus jednego stopnia Celsjusza, a w sobotę - od minus siedmiu do minus jednego.

Na terenie Polski pracuje 10 lodołamaczy, w tym 6 na Jeziorze Włocławskim. Dwa kolejne kruszą lód na dolnym odcinku Wisły, w Przegalinie i Sobieszewie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.