Facebook Google+ Twitter

Sytuacja na rzekach jest pod kontrolą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 14:34

Według raportów zsyłanych do resortu z województw wynika, że tylko w jednym miejscu w Zachodniopomorskiem Odra przekroczyła stan alarmowy.

Stan alarmowy pokazuje wodowskaz w Gozdowicach. Małgorzata Woźniak powiedziała IAR, że nie jest to jeszcze sytuacja niebezpieczna i nie ma mowy o ewakuacji ludzi i zwierząt.

Rzeczniczka MSWiA wyjaśnia, że jesteśmy dobrze przygotowani do rozbijania lodu na rzekach, który może utrudniać odpływ wody i powodować podtopienia. Do rozbijania lodu na rzekach mamy gotowych 19 lodołamaczy, a także jednostki saperów. O tym kiedy te środki mogą zostać użyte mają zadecydować eksperci z zakresu gospodarki wodnej.

O 15.30 rozpocznie się narada w sprawie sytuacji powodziowej. W spotkaniu wezmą udział premier Donald Tusk, minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, wojewodowie oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Podczas narady będą omawiane działania, które należy podjąć gdy wzrośnie zagrożenie powodziowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobra, dobra, ale jak niewielka rzeka Radunia w Gdańsku, była pod kontrolą to zalało 1/3 miasta, na śląsku też wszystko było pod kontrolą. Zawsze jest wszystko pod kontrolą, tak samo jak szczepionki i leki na (świńską grypę) no chyba, żeby ktoś nie wytrzymał i zszedł. AMEN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stan wód w rzekach - http://www.armator.com.pl/stan_wod

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.