Facebook Google+ Twitter

Sytuacja w Gruzji. Co robią Rosjanie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-17 10:14

Rosyjskie wojska rozpoczęły wycofywanie się z Gruzji - informuje dowództwo rosyjskiej armii. Media donoszą jednak, że to nieprawda i że żołnierze nie tylko zdobywają nowe tereny, ale też umacniają się w miejscach zdobytych wcześniej.

Zarówno amerykańscy i francuscy dyplomaci mówią wprost, że Rosja ignoruje rozejm i nie dotrzymuje słowa.

Rosyjskie wojska miały opuścić Gruzję zaraz po podpisaniu rozejmu przez prezydentów Gruzji i Rosji. Mimo, że Micheil Saakaszwili złożył podpis na dokumencie dwa dni temu, a Dmitrij Miedwiediew zrobił to wczoraj, żołnierze nie tylko nie wycofali się, ale prawdopodobnie jest ich coraz więcej.

Rosjanie wciąż zajmują miasto Gori i blokują wjazd od strony Tbilisi. Rozmieścili też żołnierzy wokół miasta Senaki i tym samym odcięli dojazd do portu Poti i Abchazji.

Najprawdopodobniej również siły rosyjskie stoją za wysadzeniem w powietrze mostu kolejowego w Kaspi, czego efektem jest paraliż ruchu pociągów w kraju. Świadkowie informują, że Rosjanie w wielu miejscach wyryli okopy, kontrolują też samochody, które usiłują przedostać się na zachód kraju.

Według strony gruzińskiej, partyzanci z Abchazji przejęli kontrolę nad 13 wioskami na zachodzie Gruzji oraz znajdującą się tam elektrownią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.