Facebook Google+ Twitter

Sytuacja w „polskiej” grupie eliminacji Mistrzostw Świata

Od spotkania z Czarnogórą minęło już kilka dni. Częściowo kibice ochłonęli po kolejnym słabym meczu naszej kadry, warto więc prześledzić sytuację w grupie H eliminacji mistrzostw świata po ostatnich pojedynkach.

 / Fot. Sławek, CC 2.0W piątek 6 września rozegrano trzy spotkania w naszej grupie eliminacyjnej. Polska zremisowała z Czarnogórą 1:1, Ukraina rozgromiła San Marino 9:0, a Anglia nie miała problemów z pokonaniem Mołdawii 4:0.

W tabeli naszej grupy mamy nowego lidera. Są nim Anglicy, którzy w siedmiu spotkaniach zdobyli 15 punktów. Taki sam dorobek mają Czarnogórcy, którzy rozegrali o jeden mecz więcej niż Synowie Albionu. Trzecią pozycję zajmują Ukraińcy, którzy tracą do wyżej sklasyfikowanych rywali jeden punkt. Dopiero na czwartej lokacie, z dziesięcioma „oczkami” plasują się podopieczni Waldemara Fornalika. Na końcu tego zestawienia są Mołdawianie (5 punktów) oraz outsiderzy- reprezentanci San Marino (0 punktów).

Analizując sytuację w naszej grupie trudno nie stwierdzić, że szanse na awans do Mistrzostw Świata są już czysto iluzoryczne. Co musiałoby się stać, by nasi reprezentanci wystąpili w brazylijskim mundialu?

Na początku należy przypomnieć sobie zasady awansu do najważniejszego turnieju czterolecia. Do Brazylii na pewno pojadą zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacji w strefie europejskiej. Osiem najlepszych reprezentacji, które zajmą w swoich grupach drugie pozycje rozegra ze sobą w parach mecze barażowe, po których wyłonione zostaną cztery kolejne ekipy, które w 2014 roku odwiedzą Amerykę Południową.

Rozpatrzmy teraz dwa warianty:

1.Polska awansuje po wygraniu swojej grupy

By taka sytuacja stała się faktem, nasi kadrowicze muszą bezwzględnie wygrać trzy pozostałe pojedynki. Poza tym, reprezentanci Czarnogóry są zobowiązani podzielić się punktami z Anglią, a ta zremisować również z Ukrainą.

2.Polska awansuje po wygraniu meczów barażowych

By dostać się do baraży również potrzebne są trzy zwycięstwa. Poza tym Anglia powinna pokonać Ukrainę i Czarnogórę. Wtedy zajmujemy drugą lokatę w grupie i rozgrywamy dwumecz o awans do Mistrzostw Świata.

Jakie są szanse, by wyżej przytoczone stały się faktem? Nikłe, wręcz matematyczne. Wiara sama zanika w momencie, gdy dowiadujemy się, że Polacy muszą wygrać z Ukraińcami i Anglikami na wyjeździe. Jednak, póki piłka w grze…

Aktualna sytuacja w grupie H eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej:

1 Anglia 7 15 4 3 0 25-3
2 Czarnogóra 8 15 4 3 1 15-8
3 Ukraina 7 14 4 2 1 19-4
4 Polska 7 10 2 4 1 13-8
5 Mołdawia 8 5 1 2 5 4-15
6 San Marino 7 0 0 0 7 0-38

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nawet dowcip o rozszerzeniu ciała nie bawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze nigdy, nikt nie zagrał dla "Polaków" w takich sytuacjach. Szanse są, ale tylko na papierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.