Szachtar w ćwierćfinale LM

Szachtar Donieck pokonał w meczu rewanżowym AS Romę 3:0 (1:0).

Stadio Olimpico / Fot. Carlomorino, C.C. 3.0W meczu 1/8 Ligi Mistrzów Szachtar Donieck pokonał 3:0 (1:0) AS Romę. Dzięki tej wygranej klub z Ukrainy awansował do ćwierćfinału, ponieważ w pierwszym meczu tych zespołów zwycięstwo 3:2 również przypadło ekipie z Doniecka.

AS Roma, aby awansować, musiała zdobyć przynajmniej dwa gole, nie tracąc przy tym ani jednego. Jednak samo kalkulowanie wyniku meczu nie wygra, a jak się okazało, może zadziałać na niekorzyść. Z wielkich planów włoskich zawodników nic nie wyszło. Pierwszą bramkę AS Roma straciła w 18. minucie meczu, a zdobył ją Tomas Hubschman. W 28. minucie spotkania szansę na wyrównanie zmarnował Borriello, który nie wykorzystał rzutu karnego. Od 41. minuty meczu goście musieli grać w "10", ponieważ za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Philippe Mexes. W drugiej połowie Szachtar strzelił jeszcze dwa gole, a zdobyli je Willian i Eduardo odpowiednio w 58. i 87. minucie meczu.

Szachtar Donieck, wygrywając kolejny mecz w Lidze Mistrzów, udowodnił, iż radzi sobie doskonale. Zobaczymy, jak będzie w ćwierćfinale, jednak osobiście liczę, że ten ukraiński zespół jeszcze trochę w tegorocznej edycji LM namiesza.

Szachtar Donieck - AS Roma 3:0 (1:0)
Bramki: Tomas Hubschman (18), Willian (58), Eduardo (87)
Czerwona kartka: Philippe Mexes (AS Roma, 41).
Pierwszy mecz - 3:2. Awans - Szachtar.