Facebook Google+ Twitter

Szachy. Bartłomiej Macieja zdobył trzecią lokatę w Bogocie

Turniej szachowy w stolicy Kolumbii nie obył się bez polskiego sukcesu. Zawodnik PGNiG Polonia Warszawa ustąpił miejsca na podium rywalom, mając taki sam dorobek punktowy przy mniejszej liczbie zwycięstw.

autor: http://pixabay.com/pl/profile/PublicDomainPictures/ obrazek: http://pixabay.com/static/uploads/photo/2010/12/13/10/14/big-2560_640.jpg strona: http://pixabay.com/ prawa: http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl / Fot. PublicDomainPicturesKolumbijski turniej zakończył się "szewskim" matem dla organizatorów. Ze 150 zawodników, którzy wzięli udział w zmaganiach zaledwie kilkunastu nie reprezentowało barw kraju gospodarza imprezy.

Żaden z Kolumbijczyków nie sprostał wymaganiom tercetu arcymistrzów, którzy zajęli kolejne miejsca: zwycięzcą turnieju został Lazaro Bruzon Batista z Kuby, a drugim z triumfatorów okazał się Rosjanin z holenderskim paszportem, Siergiej Tiwiakow.

Bartłomiej Macieja spotkał się już w swojej szachowej karierze z zawodnikami uznanymi jak Kasparow, Anand czy Karpow. Zwyciężał w szachach błyskawicznych, m.in. pokonał sławną Judith Polgar.

W Bogocie uzyskał 8,5 punktu wygrywając siedem partii, a trzykrotnie remisując. autor: http://pixabay.com/pl/profile/PublicDomainPictures/ obrazek: http://pixabay.com/static/uploads/photo/2010/12/13/10/14/big-2560_640.jpg strona: http://pixabay.com/ prawa: http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl / Fot. PublicDomainPictures Jedynie niekorzystna liczba zwycięstw przy takiej samym dorobku punktowym co zwycięzca nie pozwoliła na zajęcie lepszego miejsca.

Wyniki turnieju: chess-results.com.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.