Facebook Google+ Twitter

Szachy. Bill Gates pokonany! Magnus Carlsen matuje w 9. ruchu

Batalia na szachownicy przed kamerami norweskiej telewizji NRK była spektaklem dwóch osobowości. Bill Gates starał się dać odpór norweskiemu arcymistrzowi, Magnusowi Carlsenowi. Rozstrzygnięcie nastąpiło po... 79 sekundach!

Magnus Carlsen w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza świata w szachach. Dał się poznać jako wymagający przeciwnik będąc jeszcze dzieckiem. Dla widzów telewizji NRK zasiadł do partii szachowej przeciwko Billowi Gatesowi, który wcale nie był beznadziejny.

Bill Gates na spotkaniu Annual Meeting 2013 World Economic Forum w Davos, Szwajcaria; 24 stycznia 2013r; wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. swiss-image.ch/Sebastian DerungsBill Gates (rocznik 1955) - Amerykanin multiwirtualnych obywatelstw; informatyk, przedsiębiorca, filantrop, monopolista; jednoznaczne skojarzenie: Microsoft, rewolucja informatyczna, najbogatszy człowiek na świecie

Magnus Carlsen (rocznik 1990) - Norweg wszech szachownic; szachista, arcymistrz, genialna pamięć; jednoznaczne skojarzenie: drugi Magnus Carlsen, norweski szachista, szachowy mistrz świata (2013); wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. Sergey Rassokhanajmłodszy w historii zawodnik z tytułem arcymistrza po Siergieju Karjakinie, szach, mat, 1. miejsce w rankingu FIDE

Goście talkshow Skavlan nie spodziewali się, że rozgrywka, która była przykładem gry w szachy błyskawiczne zakończy się aż tak szybko. Magnus Carlsen potrzebował zaledwie 12 sekund (!) z czasu jaki był w jego gestii, aby dać mata założycielowi Microsoftu. Uzgodnione warunki gry dawały przewagę Billowi Gatesowi, ale niewiele to pomogło. Miał 2 minuty na kolejne posunięcia, zaś Magnus Carlsen dysponował w tym czasie 30 sekundami. Gates przystępując do gry wypowiedział niewymuszoną formułkę gwoli usprawiedliwienia: "Wiadomo, kto wygra..."

Skavlan jest norwesko-szwedzkim talkshow telewizyjnym prowadzonym przez Fredrika Skavlana. Ten norweski dziennikarz gościł już Carlsena. Bywały tam też takie gwiazdy jak Sinead O'Connor, Judit Polgar, Robbie Williams, Jon Bon Jovi, Kevin Costner, czy Will Smith.

W dalszej części programu Magnus Carlsen opowiadał jak przed tygodniem uczył grać w szachy Marka Zuckerberga (Facebook i inne aktywa). Arcymistrz zapewnił, że już po godzinie "było dużo lepiej."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.