Facebook Google+ Twitter

Szafa Lesiaka gra i buczy

Pułkownik Lesiak i jego drużyna to grupka myślących inaczej, upośledzonych umysłowo amatorów.

  Ktoś wrzucił do szafy Lesiaka monetę i „szafa gra”. A nawet gra i buczy. Tańczy przy akompaniamencie publika. Tańczy niczym w „Błędnym kole” Jacka Malczewskiego. „Chocholi taniec” trwa w najlepsze.

  Ulubionymi zdaniami Jarosława Kaczyńskiego, Jacka Kurskiego i dwojga imion Gosiewskiego są: kto za tym stoi?, nie jest przypadkiem, że dokumenty ukazały się właśnie teraz!, to manipulacja!, to wściekły atak na...! Pójdę śladem ulubionych PiS-owskich zdań.

Cui bono?

Nie jest przecież przypadkiem, że materiały z szafy pułkownika Lesiaka ukazały się właśnie teraz. Ktoś za tym musi stać? Kto? Cui bono est vel fuit, is auctor est (ten uczynił, komu to przyniosło korzyść) – mówi łacińskie przysłowie. Zastanówmy się komu najlepiej służy ujawnienie zawartości szafy.

Po programie redaktorów Sekielskiego i Morozowskiego, w których ujawniono haniebne pertraktacje ministrów Lipińskiego i Mojzesowicza z posłanką Beger, wokół PiS-u zaczął unosić się niezbyt przyjemny „zapaszek”. „Zomowskie wystąpienie premiera w Gdańsku, oburzyło znaczną część Polaków. Napaść PiS na TVN i personalnie na Sekielskiego i Morozowskiego (wcześniej na panią Gawryluk) nie przysporzyło PiS-owi admiratorów. Do listy PiS-owskich błędów dopisał się (jak zwykle) eurodeputowany Kamiński, przyrównując Rokitę do pokemona (żarcik na poziomie pruskich koszar!).

Listę błędów, niezręczności, głupstw i głupstewek pisowskich mógłbym ciągnąć w nieskończoność. Nie robię tego, bo: jaki PiS jest, każdy widzi! Widzi i przestaje deklarować poparcie. Gwałtownie zmniejszające się poparcie dla PiS-u zmartwiło widocznie premiera i jego partnerów od „brydżowego stolika”. Efekt? Moneta powędrowała do szafy Lesiaka.

Fałszywe tony

Powędrowała w najlepszym dla PiS-u momencie. Tyle, że szafa skrzeczy, zacina się i gra fałszywie. Cóż bowiem znajduje się w owej osławionej szafie? Straszne rzeczy i bardzo niesłychane. Oto dowiedziałem się, że Jarosław Kaczyński ma kota. Pięknie – moja sympatia do premiera wyraźnie wzrosła. Dowiedziałem się, że wpłaca pieniądze na schroniska dla zwierząt. Panie premierze! – chapeau bas.

Cała reszta ujawnionych sensacji to kompletne bzdury. Pułkownik Lesiak i jego drużyna to grupka myślących inaczej, upośledzonych umysłowo amatorów. Jeżeli takich „zawodowców” zatrudniają nasze służby specjalne to nie dziwota, że nie udało się wyjaśnić „afery rublowej”, „spirytusowej”, FOZZ, Art-B, pszenno-buraczanej i kartoflanej.

Kilka ujawnionych kartek z 21-tomowej dokumentacji, którą Kaczyński zna od dawna ma wywołać burzę? Ma wstrząsnąć opinią publiczną? Żart i to bardzo ponury. Tym bardziej ponury, że Jarosław Kaczyński wytoczył działa największego kalibru. Oczywiście przeciwko PO i Janowi Rokicie (kiedy mam wierzyć Kaczyńskiemu? Przed wyborami powiedział, że za „teczkami Lesiaka” nie stoi nikt z PO!).

Premier Kaczyński wyraźnie się zagalopował przyprawiając Janowi Rokicie rogi i kopyta. Stałem kiedyś obok lidera PO – siarką nie zionie! "Cui licet quod est plus, licet utique quod est minus " (komu wolno więcej, temu tym bardziej wolno mniej), panie premierze! (opętała mnie dziś łacina, czy co?).

Podejrzana szafa

Patrzę podejrzliwie na szafy w moim domu. Strach otworzyć! W jednej niby tylko garnitury, koszule, krawaty, swetry. Kto wie jednak co za zmora ukrywa się za garniturami? W innych szafach znacznie gorzej. To szafy biblioteczne, a książki to rzecz przecież najbardziej niebezpieczna. Wiedzą o tym ci, którzy podpalali stosy książek nieprawomyślnych. A oprócz książek mocno podejrzane zapiski, bruliony, zeszyty z notatkami, zapiskami... Zgroza! Co tam się może kryć, na kogo te kwity? Korci trzymana w ręku moneta. Wrzucić, nie wrzucić...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.10.2006 18:47

Mam nadzieję, że Szanowny Autor rozwinie i uzupełni swoje opinie w miarę rozwoju wypadków. Zwykła i pospolita rzetelność wymaga rewizji kilku poglądów zamieszczonych w tej "opinii". Ale może nie wymaga? Może nie wypada pisać inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj TVN24 podało w podpisie pod serwisem - Szafa Lesiaka uchylona. Chyba chodziło nie tyle o szafę, co o jej drzwi? A tak w ogóle, to ktoś jeszcze pisze te komentarze???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, zajawka trąca szykanowaniem upośledzonych, zwł. że nikt ich nie zbadał... Nie wiem, czy tak można? Co na to prawo prasowe? Ja także czasami piszę o urzędnikach, że kretyni albo durnie, jednak w sądzie bym to chyba wybronił, a ponadto - bez konkretnego nazwiska, to kto poda mnie do sądu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.