Facebook Google+ Twitter

Szafiarki wyznacznikami mody

Styl stanowi najlepszy sondaż, mówi bowiem językiem, jakiego nie znają inne sondaże, językiem podświadomości.

Szafiarka - jeszcze do niedawna mało popularny termin w Polsce, dziś znany już wszędzie. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to szafa jako część wyposażenia naszego mieszkania. Tym razem nie chodzi o samą szafę, a raczej o jej wnętrze, czyli to, co w niej posiada każda osoba kochająca modę i znająca zasady dobrego stylu. Jeszcze do niedawna wyznacznikiem mody były pokazy najnowszych kolekcji najsłynniejszych projektantów, jednak z biegiem czasu
to również szafiarki stały się jednym z głównych źródeł trendów.

Twórczyniami są kobiety, które dobierają swoje stylizację i fotografują je, by później zaprezentować na swoim blogu. Pomysł na prezentowanie swojej garderoby w internecie rozpropagowała amerykanka Cory Kennedy. Była już na okładkach francuskiego „Jalouse” i włoskiego „Rolling Stone”, zaprzyjaźniła się z Paris Hilton i Lindsay Lohan, pisał o niej „New York Times”. Kiedy miała 15 lat postanowiła pokazać całemu światu zasoby swojej szafy. Jej chłopak, Mark Hunter, sfotografował stylizacje Cory i umieścił zdjęcia na swojej stronie. To właśnie one przyniosły młodziutkiej Kennedy popularność, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie na całym świecie.

Listę polskich szaf można zobaczyć na stronie internetowej [a]www.polskie-szafy.blogspot.com[\a]. W spisie znajduje się ok 230 zarejestrowanych szafiarek, a liczba ta z dnia na dzień rośnie. Blogi to sposób na podzielenie się spostrzeżeniami na temat świata mody, ukazanie swojego odrębnego stylu, łączącego ciuchy ze znanych sieciówek ze skarbami wyszperanych w secendhandach. Ważne, by rzeczy były oryginalne, unikatowe i niepowtarzalne. Coraz modniejsze jest też zjawisko DIY (do it yourself) – zrób to sam. Bloggerki pokazują, jak zmieniają zwykłe rzeczy w istne cuda. Szafiarki wkładają w swoją pasję wiele poświęcenia, starają się, by ich blog jak najlepiej pokazywał to, co chcą przekazać.

W Polsce jest to mniej znane zjawisko, aczkolwiek zdarzają się przypadki zapraszania właścicielek najlepszych szaf na pokazy mody. Poza granicami to już normalne np. Tavi Gevinson. To kolejny fenomen! 13-letnia bloggerka, nazywana nastoletnim wcieleniem Anny Wintour. Znana ze swojego niepowtarzalnego, wyjątkowo innowatorskiego i nieco babcinego stylu. Może to właśnie zamieszanie, jakie od 2 lat wywołuje Tavi, sprawia, że na najważniejszych pokazach świata mody nie brakuje dla niej miejsca - oczywiście w pierwszych rzędach! Miała szansę poznać samego Karla Lagerfelda, Marca Jacobsa i Alexandra Wanga. Sama Gevinson przyznaje, że nadal jest zaskoczona dlaczego dostaje zaproszenia na największa pokazy mody.

Widać moda stawia kolejne kroki do przodu, a dzięki zwykłej pasji można wiele zyskać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.