Facebook Google+ Twitter

Szaflarska, Olbrychski, Hoffman i Slama wśród laureatów nagród specjalnych festiwalu Tofifest

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest ogłosili pełny program oraz nazwiska laureatów honorowych Złotych Aniołów. Impreza rozpocznie się za dwa tygodnie w Toruniu. W 16 pasmach pokazanych zostanie ponad 150 filmów. Imprezie towarzyszy festiwal muzyczny Audiowizje.

 / Fot. youtube/print screenMiędzynarodowy Festiwal Filmowy Tafifest, który co roku honoruje wielkie osobowości polskiego i europejskiego kina ogłosił nazwiska laureatów honorowych Złotych Aniołów.

W tym roku specjalny Złoty Anioł za "Niepokorność Twórczą" trafi w ręce Daniela Obrychskiego, jednego z najważniejszych polskich aktorów. Anioły za całokształt twórczości otrzymali aktorka Danuta Szaflarska i reżyser Jerzy Hoffman. Specjalnego Złotego Anioła za wkład w rozwój kina europejskiego odbierze czeski reżyser Bohdan Slama.

Podczas 12. edycji festiwalu zostaną również rozdane regulaminowe Złote Anioły w konkursie podzielonym na cztery pasma tematyczne: "On Air", "Shortcut", "From Poland" i "Lokalizacje".

30. Warszawski Festiwal Filmowy rusza 10 października. Na początek "Mapy gwiazd" Cronenberga


W pierwszym i drugim paśmie zaprezentowane zostaną filmy kina światowego: w "On Air" rywalizować będzie 13 filmów długometrażowych, a w "Shortcut" 33 krótkometrażowe. Z kolei w paśmie "From Poland" pokazanych zostanie 11 obrazów polskiego kina, a w "Lokalizacjach" 23 tytuły filmowców związanych z regionem kujawsko-pomorskim - podaje PAP. W jury zasiedli m.in. Stefan Kitanov, Tomasz Wasilewski, Robert Wichrowski, Olga Bołądź, Marcin Kowalczyk i Agata Trzebuchowska.

W trakcie Tofifest 2014 po raz pierwszy odbędą się Audiowizje, innowacyjny festiwal muzyczny, stawiający na wzajemne oddziaływanie dźwięku i obrazu. Mottem Audiowizji jest zdanie "Usłysz obraz, zobacz dźwięk". Obejmą one dwa duże konkursy muzyczno-filmowe oraz kilka wydarzeń dodatkowych.

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbędzie się w dniach 18-26 października w Toruniu, w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" oraz w Kinie Centrum CSW.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.