Facebook Google+ Twitter

Szalone Dni Muzyki już od 26 września w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Między 26 a 28 września w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się ponad 50 koncertów. Zabrzmi muzyka symfoniczna, rozrywkowa, filmowa, jazz. Usłyszymy kompozycje Gershwina, Bernsteina i Glassa. Bilety na koncerty w cenie od 7 do 12 złotych.

 / Fot. By Henri Musielak (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsSzalone Dni Muzyki odbywają się od 1995 roku, do Polski zawitały w 2010 roku pod hasłem "Chopin Open". Kolejną polską edycję zaplanowano od 26 do 28 września. W tym roku wszystko kręci się wokół muzyki amerykańskiej: od klasycznych gigantów, przez muzykę filmową, jazz, blues, aż po repertuar musicalowy - czytamy na stronie Teatru Wielkiego.

La Folle Journée to festiwal, którego głównym celem jest popularyzacja muzyki klasycznej wśród szerokiej publiczności. Podczas zbliżającej się 5.edycji Szalonych Dni Muzyki usłyszymy melodie znane i lubiane, przeboje filmowe i fragmenty musicali. Zaprezentowane zostaną dzieła kompozytorów amerykańskich oraz europejskich powstałe na emigracji. Ceny biletów bardzo atrakcyjne: od 7 do 12 złotych.

Koncerty odbywać się będą od rana do wieczora jednocześnie w kilku salach: "Manhattan", "Hollywood", "Harlem", "Dziki Zachód", "Matrix". Zagrają najlepsze orkiestry: Filharmonii Narodowej, Opery Narodowej i Sinfonia Varsovia.

Dodatkowo, dla orkiestr i zespołów ze szkół muzycznych w całej Polsce stanie na placu Teatralnym specjalny namiot. Wstęp na te koncerty jest bezpłatny.

Organizatorami Szalonych Dni Muzyki są: Orkiestra Sinfonia Varsovia, CREA i Fundacja Ogrody Muzyczne. Współorganizatorem jest Teatr Wielki - Opera Narodowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.