Facebook Google+ Twitter

Szalone lata 20-30. na Saskiej Kępie

Już jutro, 21 maja, w stolicy zorganizowane zostanie VI Święto Saskiej Kępy. Tegoroczna edycja zbiegnie się ze Świętem Wisły, a motywem przewodnim będą "Szalone lata 20-30". Przyjdź i poczuj niepowtarzalną atmosferę ulicy Francuskiej.

Plakat / Fot. OrganizatorTegoroczną edycję zainauguruje wielka parada uliczna, która została zaplanowana na godz. 14. Wyruszy ona spod głównej sceny, którą w tym roku postawiono przy Rondzie Waszyngtona. Widowisko zakończy się przy ulicy Obrońców, przy rzeźbie ulicznej Agnieszki Osieckiej. To właśnie tam na małej scenie odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy.

Czoło pochodu będzie stanowił jeździec w mundurze na białym koniu, a towarzyszyć mu będzie "Szwadron Jazdy Polskiej" z Wesołej (formacja konna w mundurach ułańskich z okresu "międzywojnia") i Stowarzyszenie grupy rekonstrukcji historycznych X Pułku Piechoty z Łowicza. Za nimi będzie szła grupa młodzieży (ok. 50 osób z Zespołu Szkół im. A. Osieckiej na Saskiej Kępie), ubrana w kolorowe meloniki i niosąca ok. 500 sztuk zielonych baloników (na cześć pierwszego polskiego kabaretu "Zielony Balonik"). Paradę zamkną przedwojenne samochody z Automobilklubu Warszawskiego.

O godz. 15 odbędzie się spektakl muzyczny pt. "Słodkie lata 20-30" w wykonaniu artystów rzeszowskiego teatru im. W. Siemaszkowej. O 17.30 na scenie będzie można zobaczyć projekt muzyczny "Warszawiak" Łukasza Garlickiego.

Przez cały dzień nie zabraknie licznych atrakcji, m.in. pokazów filmowych przy ulicy Nobla, prezentacji archiwalnych nagrań, salonu starych automobilów czy tradycyjnego kiermaszu rękodzieła artystycznego. Będzie coś zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jak zapowiadają organizatorzy "nowo wyremontowana ul. Francuska zmieni się w tętniący życiem deptak, a kawiarnie, restauracje, galerie i sklepiki kusić będą przechodniów swoją ofertą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A tu znajduje się relacja: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda. :) Jutro się tam wybieram. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.