Facebook Google+ Twitter

Szalony Antek, czy racjonalny Antoni?

Antoni Macierewicz, były minister spraw wewnętrznych, będzie likwidował WSI i zostanie wiceministrem Obrony Narodowej.

Antoni Macierewicz, jeden z najbardziej znanych opozycjonistów w komunistycznej Polsce, działacz harcerstwa, ZChN-u i wielu innych katolickich i narodowych organizacji, został obdarzony zaufaniem premiera Kaczyńskiego. Ma otrzymać nominację na wiceministra Obrony Narodowej.

"Macierewicz to bardzo racjonalny polityk" - mówi o nim premier. Czy aby na pewno? Niejednokrotnie mieliśmy okazję posłuchać opinii Macierewicza i należy przyznać, że przeważnie były one dość radykalne, ostre, choć zawsze powoływał się na dobro narodowe i patriotyzm. Nie należy się zatem spodziewać łagodniejszego podejścia Macierewicza do likwidacji WSI, czy funkcjonowania w resorcie Obrony Narodowej.

Przypomnijmy, że Macierewicz doprowadził nawet do lustracji swojego partyjnego kolegi prof. Chrzanowskiego, który okazał się niewinny. Można zrozumieć jego stosunek do byłych agentów, w końcu wyrządzili mu wiel krzywd, natomiast w polityce trzeba być zawsze opanowanym, obiektywnym i działać na rzecz państwa.

Trudno jest powiedzieć, dlaczego właściwie premier darzy takim zaufaniem Macierewicza. Może to być wynikiem uzyskania od niego pomocy i poparcia podczas ostatnich wyborów. Jakim będzie wiceministrem Obrony Narodowej i likwidatorem WSI, zobaczymy. Oby tylko jego czasem zbyt daleko idące poglądy chrześcijańsko-narodowe nie wyszły na złe Polsce i oby wiedział, jaki zrobić użytek ze swoich wartości. Czas pokaże czy Macierewicz to "bardzo racjonalny polityk" czy "bardzo radykalny polityk".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Osobiście myśle, że nasz premier po prostu ma w nosie, że jego decyzje sa niepopularne i robi swoje - efekt zobaczymy, aczkolwiek sądze, że nie ma co żałować WSI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak szalony Antek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.