Facebook Google+ Twitter

Szalony Antek, czy racjonalny Antoni?

Antoni Macierewicz, były minister spraw wewnętrznych, będzie likwidował WSI i zostanie wiceministrem Obrony Narodowej.

Antoni Macierewicz, jeden z najbardziej znanych opozycjonistów w komunistycznej Polsce, działacz harcerstwa, ZChN-u i wielu innych katolickich i narodowych organizacji, został obdarzony zaufaniem premiera Kaczyńskiego. Ma otrzymać nominację na wiceministra Obrony Narodowej.

"Macierewicz to bardzo racjonalny polityk" - mówi o nim premier. Czy aby na pewno? Niejednokrotnie mieliśmy okazję posłuchać opinii Macierewicza i należy przyznać, że przeważnie były one dość radykalne, ostre, choć zawsze powoływał się na dobro narodowe i patriotyzm. Nie należy się zatem spodziewać łagodniejszego podejścia Macierewicza do likwidacji WSI, czy funkcjonowania w resorcie Obrony Narodowej.

Przypomnijmy, że Macierewicz doprowadził nawet do lustracji swojego partyjnego kolegi prof. Chrzanowskiego, który okazał się niewinny. Można zrozumieć jego stosunek do byłych agentów, w końcu wyrządzili mu wiel krzywd, natomiast w polityce trzeba być zawsze opanowanym, obiektywnym i działać na rzecz państwa.

Trudno jest powiedzieć, dlaczego właściwie premier darzy takim zaufaniem Macierewicza. Może to być wynikiem uzyskania od niego pomocy i poparcia podczas ostatnich wyborów. Jakim będzie wiceministrem Obrony Narodowej i likwidatorem WSI, zobaczymy. Oby tylko jego czasem zbyt daleko idące poglądy chrześcijańsko-narodowe nie wyszły na złe Polsce i oby wiedział, jaki zrobić użytek ze swoich wartości. Czas pokaże czy Macierewicz to "bardzo racjonalny polityk" czy "bardzo radykalny polityk".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Osobiście myśle, że nasz premier po prostu ma w nosie, że jego decyzje sa niepopularne i robi swoje - efekt zobaczymy, aczkolwiek sądze, że nie ma co żałować WSI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak szalony Antek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.