Facebook Google+ Twitter

Szalony Chopin. Trwa międzynarodowy festiwal Chopin Open

Unikalny i pełen muzycznych bogactw Festwial Chopin Open zorganizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu La Folle Journée gromadzi w Warszawie setki melomanów i miłośników Fryderyka Chopina. W gmachu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Teatru Narodowego oraz w specjalnym namiocie na placu Teatralnym od 11 do 13 czerwca można rozkoszować się dźwiękami najdoskonalszej muzyki Chopina.

 / Fot. Magdalena KowalewskaNiekonwencjonalny i monumentalny Międzynarodowy Festiwal La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki po raz pierwszy jest zorganizowany w Polsce. W dwusetną rocznicę urodzin polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina, poświęcony jest temu najwybitniejszemu wirtuozowi.

Festiwal Chopin Open jest bardzo nietypowy ze względu na swoją swobodną formę. Pozostawia publiczności szeroki wybór wystąpień muzycznych. Bogaty repertuar sprawia, że można bez żadnych ograniczeń przemieszczać się między Teatrem Narodowym i Teatrem Wielkim oraz bezpłatnie odwiedzać namiot ustawiony na placu Teatralnym, z którego już z daleka rozbrzmiewają dźwięki niepowtarzalnej muzyki. Ponadto bilety na koncerty do Teatru Wielkiego i Teatru Narodowego kosztują 5 zł, 7 zł i 10 zł. Niska cena biletów przyciąga niejednego wielbiciela Chopina. Krótki czas trwania koncertów i zniesienie sztywnej formy sprawiają, że na festiwalu Chopin Open pojawia się każdy, kto kocha muzykę Chopina.

Organizatorzy Festiwalu Chopin Open chcą zgromadzić jak największą publiczność, / Fot. Magdalena Kowalewska pokazując, że muzyka Chopina jest przyjazna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci bez względu na epokę. Dyrektor artystyczny Festiwalu Chopin Open Rene Martin, który po raz pierwszy zorganizował w 1995 roku festiwal La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki tak pisze o ideach, które przyświecały organizacji takiego festiwalu: "Zamysłem moim było zaproponowanie wydarzenia muzycznego, które pozwoliłoby przełamać stereotypowe postrzeganie tego gatunku muzyki bez ujmowania jego wartości."

Dla warszawiaków i przybyłych gości z całej Polski oraz zza granicy, w ciągu trzech dni przygotowano 120 koncertów, podczas których wystąpi 450 wykonawców, a w tym 60 solistów. Utwory Chopina będą prezentowane w porządku chronologicznym. Szalone Dni Muzyki to festiwal, który cieszy się wielką popularnością na całym świecie. W Nantes, Lizbonie, Bilbao, Tokio, Rio de Janeiro zgromadził prawie pół miliona osób. Warszawa to kolejne miejsce, w którym możemy cieszyć się organizacją następnej edycji tego wspaniałego festiwalu.

"Chciałbym, żeby każdy czuł się jak u siebie, żeby czuł się zaproszony i nie wahał się przyjść. Nawet jeśli do tej pory nie był zainteresowany koncertami muzyki klasycznej" - zachęca do odwiedzenia festiwalu Chopin Open Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego odwiedzający Żelazową Wolę w 70% to ludzie z Dalekiego Wschodu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.