Facebook Google+ Twitter

Szalony pomysł czy przerażająca prowokacja?

Na kilka dni przed planowanym odsłonięciem pomnika samozwańcza grupa przykręci własną tablicę. Pan prezydent zostanie ogłoszony zdrajcą narodu.

Od kilku dni docierały informacje o pomyśle wybudowania wielkiego pomnika upamiętniającego katastrofę w Smoleńsku. Do dziś miałem nadzieję, że to pomyłka, żart, niesprawdzona informacja. Kiedy jednak rano usłyszałem o przymiarkach do powołania komisji konkursowej, uzgodnieniach ze stroną rosyjską, zrozumiałem, że to prawda. Potwierdzeniem były słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego wypowiedziane po dzisiejszych uroczystościach.

Zastanawiam się, czy w obecnej sytuacji budowa pomnika jest rozsądna?

Moim zdaniem będzie bodźcem do dalszego skłócenia narodu, ośmieszenia nas poza granicami kraju. Już widzę kłótnie, oskarżenia, demonstracje, i procesy sądowe. Na kilka dni przed planowanym odsłonięciem pomnika samozwańcza grupa przykręci własną tablicę. Pan prezydent zostanie ogłoszony zdrajcą narodu.

Nie wierzę w to, by mogło by być inaczej. Dlatego pytam- czy to ma sens?

Biorę pod uwagę inną możliwość, konkurs zostaje odwołany, choćby pod pozorem pilniejszych spraw i wydatków.

Co się wtedy zaczyna dziać? To samo, prezydent jest zdrajcą, nieudacznikiem, który myśli tylko jak zadowolić ruskich. Model pomnika wykonuje nawiedzony artysta wspierany przez jedynie słuszną opcję. Nasilą się wycieczki i pielgrzymki, które po kawałku zawiozą pomnik na miejsce. Postawią bez uzgodnień, bez szacunku dla gospodarzy terenu. W nocy przed planowanym odsłonięciem pomnik zostanie usunięty, a świat będzie miał chwile dobrej komedii.

Wojna polsko-polska wciąż będzie trwała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 11.04.2011 21:58

Upieranie się postawienia pomnika w centrum Warszawy ,komu i czemu ma służyć ? Wyłącznie do zaspokojenia ego Jarosława. Lech Kaczyński pochówkiem na Wawelu został niezasłużenie wyróżniony i to powinno zamknąć temat. Jarosław nie posiada idei wizji państwa ,on jest graczem ,jedynym na planszy i przestawia pionki [figury] podsycając napięcie i patrzy jak to działa.Swoisty piroman ,upaja się zamieszaniem ,wygasza a za tydzień podpala znowu. Tak funkcjonuje w polityce od 20 lat , bez sukcesów !Lubi bizantyjski tryb życia i bezwzględne uwielbienie. Pomnik to część manii wielkości bizantyjskiej. Pamięć i tak nie zaginie ale niech będzie w sercu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.