Facebook Google+ Twitter

Szambo płynie do Sejmu!

Najnowszy sondaż "Gazety Wyborczej" podaje, ze Ruch Palikota wejdzie do Sejmu. Na ogół nie biorę na poważnie sondaży tego medium, ale mam wrażenie, że coś jest na rzeczy.

Wydaje mi się że Ruch na pewno zdobędzie te magiczne 3 proc., które zagwarantuje mu zwrot kosztów. Robi wokół siebie dużo szumu i jeździ po całej Polsce, co również ma znaczenie.

Palikot proponuje czysty nihilizm, walkę z Kościołem i populistyczny socjalizm. To wystarczy, aby pozyskać głosy byłych esbeków, czytelników "Nie" i "Faktów i mitów". Co ciekawe, dużo młodych, zagubionych w życiu, może oddać na niego głos, bo przemawia przeciwko elitom, wali we wszystkich równo (jak to szybko można zapomnieć, że było się kiedyś w partii rządzącej).

Sam Palikom pluje na lewo i prawo, wiedząc, że w tym jego ostatnia nadzieja. Aż trudno uwierzyć, ze ten człowiek wydawał kiedyś konserwatywny OZON i kreował się na tradycjonalistę i obrońcę wolnego rynku. Ciekawe czy zmiana nastąpiła po rozwodzie (znam przypadki, że pod wpływem młodej dziewuszki, ludzie całkowicie się zmieniali), czy też po rozkazie od oficera prowadzącego. Tego na razie się nie dowiemy.

Jedno jest pewne - swoje happeningi zaczął urządzać, aby zakryć awanturę wobec swojej sprawy rozwodowej, a później, jak przyznaje ze szczerością, żeby się wypromować i pomóc Donaldowi.

Czy szambo wybije, dowiemy się 9 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pewną grupę ludzi można przekupić dosłownie albo obietnicami bez pokrycia. Jednak miejmy nadzieją, że szambo zostanie w miejscu szamba. Na pewno dzień 09.10. 2011 r. wiele powie jacy jesteśmy - my Polacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miki
  • miki
  • 27.09.2011 21:11

Mam nadzieje że nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.