Facebook Google+ Twitter

Szanghaj: 10 pand wielkich będzie jedną z atrakcji EXPO 2010

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 08:24

Wystawa rozpocznie się za niespełna 4 miesiące. Jej goście będą mogli przez najbliższy rok podziwiać te rzadkie zwierzęta w szanghajskim zoo.

Pandy Wielkie czeka wielka podróż na pokładzie samolotu, specjalnie wyczarterowanego do ich przewozu. Lot z Chengdu - stolicy Syczuanu - do Szanghaju potrwa dwie i pół godziny.

Zwierzęta urodziły się w Syczuanie na terenach, które w maju 2008 roku zostały dotknięte przez trzęsienie ziemi. Kataklizm zniszczył wówczas część gajów bambusowych, które stanowią naturalne siedlisko pand wielkich.

Pandy wielkie to gatunek zagrożony wyginięciem. W Chinach objęty jest ścisłą ochroną. W warunkach naturalnych w prowincjach Syczuan, Shaanxi i Gansu żyje około 1600 pand wielkich. Na terenach, gdzie występują te zwierzęta utworzono także centra hodowli.

Pandy rozmnażane są w nich m.in. za pomocą metody in vitro. Do szanghajskiego zoo trafi sześć samic i cztery samce. Dla zwierząt zbudowano specjalne wybiegi, mające imitować naturalne warunki, w których występuje ten gatunek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panda to sympatyczny misiowaty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.