Facebook Google+ Twitter

Szansa na zarobek dla mam. Nowy projekt Fundacji Mama

Fundacja Mama rusza z nowym projektem. Dzięki nowo otwartej Spółdzielni Mam, młode mamy lub te, które od lat zajmują się wychowaniem dzieci, będą mogły pracować zarobkowo. Członkinie spółdzielni zajmą się rękodzielnictwem.

Pomysłodawca projektu, Fundacja Mama, chce dać szansę na zarobek przede wszystkim Logo fundacji / Fot. Fundacja Mamamamom. Tym, które wychowują dzieci samotnie, tym bardzo młodym, ale także mamom z długoletnim doświadczeniem w wychowaniu dzieci. 15 kobiet weźmie udział w przedsięwzięciu, przejść bezpłatne szkolenia, a potem zacząć zarabiać.

Przez pierwsze 3 miesiące kobiety będą przechodziły treningi pod okiem psychologa. Celem takich zajęć jest przede wszystkim wzmocnienie psychiczne przyszłych pracowniczek. Chodzi także o to, by mamy uwierzyły, że mogą same na siebie zarabiać. Trenerzy pomogą im odbudować pewność siebie oraz uwierzyć w to, że mogą zaistnieć na rynku pracy.

Czytaj też: Koronki znów modne - trendy inspirowane folklorem

Mamy zajmą się rękodzielnictwem - mają robić kolczyki z filcu i breloczki ozdobione bardzo modnymi ostatnio motywami ludowymi. Dlatego też, po 3-miesięcznym szkoleniu psychologicznym, uczestniczki projektu zaczną szukać inspiracji na oraz poznawać folklorystyczne motywy zdobnicze.

Każde zajęcia, zarówno te z psychologiem, jak i te bezpośrednio przygotowujące do zawodu, będą odbywały się raz w tygodniu i potrwają 3-4 godziny. To także duże ułatwienie dla mam. Dzięki takiemu systemowi szkoleń nie będą musiały szukać stałej opieki zastępczej dla dzieci.

Wszystkie dzieła sprzedawane będą głównie jako pamiątki dla turystów. Część otrzymają klienci sieci hoteli Accor, którego fundacja włączyła się do przedsięwzięcia.

Mama po urlopie. Jak sobie poradzić z powrotem do pracy?

Projekt ma charakter długoterminowy. Mamy zaczną produkować gadżety po roku. Dopiero potem będą je sprzedawać jako spółdzielnia socjalna. Przez pierwsze 2 lata działalności członkowie Fundacji Mama będą wspierać i uczyć mamy ze spółdzielni. Przede wszystkim Fundacji zależy na samodzielności kobiet, które dotychczas zależne były od opieki społecznej albo mężów. W związku z tym pomysłodawcy chcą nauczyć panie podstaw ekonomii, tak, by poradziły sobie na rynku pracy.

Jak na razie do projektu zgłosiło się dziesięć mam. Na pozostałe pięć miejsca nadal czekają. Organizatorom zależy przede wszystkim na nastoletnich mamach, które nie mają pracy. Rekrutacja potrwa do 13 kwietnia. Aby zgłosić się do programu wystarczy wejść na stronę fundacjamama.pl oraz wypełnić ankietę.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.