Facebook Google+ Twitter

"Szanse na ustalenie przyczyn katastrofy Airbusa są minimalne"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-07 13:31

Szanse na ostateczne ustalenie przyczyny wypadku samolotu Air France są minimalne - uważa specjalista od spraw lotniczych Tomasz Hypki.

Wczoraj wieczorem odnaleziono ciała dwóch pasażerów samolotu. Ekipa poszukiwawcza wyłowiła też fragmenty maszyny, których numer seryjny zgadza się numerem francuskiego Airbusa.

Tomasz Hypki z miesięcznika "Skrzydlata Polska" podkreśla, że do tego, aby mieć pewność co do przyczyny katastrofy, trzeba odnaleźć czarne skrzynki. Ich znalezienie graniczyłoby z cudem, bowiem części samolotu mogą być rozrzucone na bardzo dużym obszarze dna. O ewentualnym zamachu mogłoby świadczyć znalezienie na wydobytych elementach śladów materiałów wybuchowych.

Tomasz Hypki dodaje, że nieco informacji o przyczynie katastrofy można wywnioskować na podstawie stanu ciał ofiar. W ten sposób możemy ocenić, czy nastąpiła dekompresja lub eksplozja.

We Francji trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Według ekspertów, Air France A330 w czasie lotu wysłał serię automatycznych sygnałów, świadczących o kolejnych awariach. W sumie na ziemię dotarły 24 takie sygnały. Ich analiza nie pozwala jednak na stwierdzenie, co było przyczyną tragedii.

Według francuskiego Biura Dochodzeń i Analiz najprawdopodobniej pozostanie to tajemnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.