Facebook Google+ Twitter

Szantowe popołudnie w kaliskim magistracie

Piątkowe popołudnie spędziłem w kaliskim magistracie. Nie załatwiałem tam jednak żadnych spraw administracyjnych. W tym dość nietypowym miejscu odbył się koncert zespołu szantowego Yank Shippers .

Yank Shippers / Fot. Paweł KrymarysZ założenia koncert miał odbyć się na dziedzińcu ratusza, ale z powodów niezależnych od organizatorów (pogoda nie dopisała, lało jak z cebra) został przeniesiony do sali recepcyjnej kaliskiego magistratu. Gdy zespół zagrał pierwsze takty, nic nie zapowiadało jeszcze, że koncert przerodzi się w się w tak wspaniałą imprezę.

Yank Shippers powstał w 1996. W skład zespołu wchodzą: Bartosz Konopka (manager i frontman, mandolina, voc, flagolety), Lesław Jankiewicz (gitara, voc), Maciej Gagatko (voc),Maciej Kałamucki (akordeon,voc) plus muzycy sesyjni . Stworzyli oni styl, wyróżniający ich wśród innych zespołów tego typu. W muzyce YS można usłyszeć fascynacje muzyką folkową, którą łączą z opowieściami o wielkich bitwach, legendach o piratach, wikingach i o nowych lądach.

Z każdą minutą koncertu płynęła do publiczności wielka energia. Przy kolejnych utworach publiczność zaczęła więc reagować bardzo żywiołowo. Miłym zaskoczeniem dla mnie był fakt, że muzyka ta połączyła pokolenia. Najstarszy słuchacz miał 70 lat ,a najmłodszy 3 lata. Więc co tu dużo mówić, szanty to muzyka łącząca pokolenia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.