Facebook Google+ Twitter

Szanty pod Żurawiem w Gdańsku

To już IX edycja nadmorskiego festiwalu szant, który odbywa się w Gdańsku. To jedna z najciekawszych imprez tego typu w Europie.

Logo festiwalu. / Fot. materiały prasowe organizatoraDziś rozpoczyna się dwudniowy festiwal szant w Gdańsku. W samym sercu miasta, pod Fontanną Neptuna, roztoczy się śpiew prawdziwych wilków morskich, który zabierze publiczność w niezapomniany rejs przez morza i oceany.

Otwarcie przewidziane jest na 19.30. Wtedy to właśnie zagrają i zaśpiewają m.in. "Banana Boat" i "Sąsiedzi". Ale to nie jedyna atrakcja dzisiejszego wieczoru. Dwie godziny po inauguracji rozpocznie się koncert "Szanty i jazz", na którym wystąpi gwiazda znana nie tylko wtajemniczonym. Mowa o Przemku Dyakowskim i jego zespole "Take it easy". Jak wyrażają się o nim fani, to prawdziwy dżentelmen z saksofonem. Po godz. 23.30 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Klubu Festiwalowego, który mieścić się będzie w restauracji "Turbot" w podziemiach Ratusza Starego Miasta przy ul. Korzennej 33/35.
– Zaproszenia jeszcze są, ale radzimy się pospieszyć z rezerwacją, ponieważ klub nie pomieści wszystkich chętnych – mów Marianna Grzywaczewska, szef biura festiwalu.

Scena. / Fot. materiały prasowe organizatora11 lipca będziemy mogli się przekonać, że nie tylko starzy "żeglarze" potrafią śpiewać. O godzinie 12 w ramach "Małych szant pod Żurawiem", wystąpią dzieci i młodzież z Polski i Białorusi. Tuż po godzinie 19 rozpocznie się koncert konkursowy o nagrodę prezydenta miasta Gdańska na szantę premierową "Szant pod Żurawiem". Tym samym wystartują "Gdańskie premiery szantowe". Laureat pierwszego miejsca odbierze z rąk prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czek na pięć tysięcy złotych i wspaniałą bursztynową broszkę z wyrzeźbionym bursztynem.

W tym roku organizatorzy pokusili się o kilka niespodzianek. Po raz pierwszy publiczność będzie mogła posłuchać Zamkowy Chór Kameralny z Ostródy pod dyr. Andrzeja Kowalskiego. Także premierę zaliczy Neptun TV, która online będzie relacjonować wydarzenia festiwalu. A co najważniejsze, jeżeli jednorazowe wysłuchanie koncertu premier nie wystarczy, to żaden problem. Wydana bowiem zostanie płyta, która od tegorocznego festiwalu stanie się jego "małą tradycją".

Małe szanty. / Fot. materiały prasowe organizatoraFestiwal z roku na rok się rozwija. A co najważniejsze rozbudowuje ten rodzaj muzyki i cieszy zarówno twórców, jak i odbiorców.
– Po ostatniej edycji powstało około 10 nowych szant, co dla tego gatunku jest dużym postępem – mówi Marianna Grzywaczewska, po czym dodaje: Na festiwalu jest niesamowita atmosfera. Nawet ludzie, którzy przechodzą tylko przypadkiem obok sceny, zostają i bawią się razem z nami.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, więc każdy szczur lądowy może w nim uczestniczyć. A naprawdę warto! Więcej informacji na temat festiwalu, można znaleźć na stronie internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

mljhfopivh
  • mljhfopivh
  • 13.07.2011 14:27

13PHnM <a href="http://qmgojdymiftt.com/">qmgojdymiftt</a>, [url=http://jjrmyxhjseyq.com/]jjrmyxhjseyq[/url], [link=http://qhuzhdetswqj.com/]qhuzhdetswqj[/link], http://hrvtrpnkrxhp.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za Gdańsk piórem Warszawy!;) Czekamy na inne miasta, miasteczka i wioski!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

suuuuuper (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.