Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7947 miejsce

Szanuj bliźniego swego, aż spadnie ostatnia koszula z niego

Katolicy, chrześcijanie – wydawać by się mogło - powinni postępować zgodnie z przykazaniami i w życiu realizować jak wynika z dekalogu to, co najważniejsze, czyli miłość do bliźniego.

 / Fot. Fot: Marek Bachorski-RudnickiSpotkałem ostatnio mojego dobrego przyjaciela. Pogadaliśmy o wszystkim. Ma ogromny problem z którego postanowił mi się zwierzyć.

Pracuje bowiem w jednej z redakcji katolickich i jest strasznie zbulwersowany atmosferą panującą w jego pracy. Postanowił podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami. Poprosił bym spisał to, o czym mówi i opublikował
na W24.

Katolicy, chrześcijanie – wydawać by się mogło - powinni postępować zgodnie z przykazaniami i w życiu realizować, jak wynika z dekalogu to co najważniejsze, czyli miłość do bliźniego.

Tym bardziej ludzie, którzy pracują bezpośrednio w Kościele, czy dla Kościoła, w instytucjach mu podległych czy współpracujących. Jednak myli się ten, który przytaknie, że tak jest. Nie na darmo funkcjonuje powiedzenie, że najciemniej pod latarnią. Otóż jad, który wylewa się z ust wielu świeckich którzy "służą", zawiść jaką noszą w sercach i podłość, jaką realizują na co dzień – świadczą o tym, że faktycznie – pod tą latarnią wcale nie panuje taka jasność.
Można przejść przez wiele ‘szczebli’ kościelnych instytucji i natknąć się na osoby, określające siebie jako natchnione "Duchem", w których siedzi sam diabeł.

Przykłady?

Choćby redakcje katolickich pism. I jedna z nich w Polsce, usytuowana w samym sercu lokalnego Kościoła. Na stanowisku redaktora, dziennikarza, który ponoć ma służyć prawdzie i drugiemu człowiekowi, podstarzały niedoszły aktor – zapewne pełen kompleksów, bo dorobek zawodowy niewielki. Za to kręgosłup giętki.

Szczególnie w stosunku do osób z tytułami, które coś znaczą, coś mogą i od których zależy. Ćwiczone każdego dnia ukłony w pas, określenia najprzewielebniejszy i jam niegodny sługa, mogą usłyszeć ci z zewnątrz, którzy zapędzą się do siedziby redakcji. Z drugiej strony chamstwo, donosicielstwo i upokarzanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

er
  • er
  • 03.09.2011 11:40

"... wydawać by się mogło..."-i wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co opisał autor w artykule, doskonale opisuje atmosferę ogólnie mówiąc, kościoła. I to nie tego współczesnego, ale od średniowiecza mniej więcej. Takiego zakłamania i dwulicowości można się nauczyć tylko od kleru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.