Facebook Google+ Twitter

"Szanuj Miasto" czyli spuścizna, uroda i atmosfera Krakowa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-08 13:37

"Szanuj Miasto" to akcja mająca na celu zachęcenie mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza dzielnicy Podgórze do tego, by dbali o wygląd ulic, skwerów, parkanów.

 / Fot. plakatW 2010 roku krakowscy urzędnicy wydali zgodę na wycinkę 20 785 drzew, głównie w związku z nowymi inwestycjami. Od ponad dwudziestu lat miasto niebezpiecznie zmienia swoje . Intensywny rozwój infrastruktury stwarza okazję do zmiany, nad którymi coraz trudniej przejść do porządku dziennego. Szczególnym problemem stał się natłok i specyficzna
estetyka reklam zasłaniających urodę i charakter Krakowa. Taka urbanistyczna znieczulica pogłębia panujący wokół chaos i brzydotę . Zapomnieliśmy jak może wyglądać miasto. Stowarzyszenie Podgórze.PL uważa, że wygląd otoczenia wokół zależy także od nas samych.

- Idea akcji "Szanuj Miasto" jest bardzo prosta. Chcemy, byśmy My – Mieszkańcy Krakowa, dbali o wygląd ulic, skwerów, parkanów. Ale co konkretnie można zrobić? Między innymi na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w Kinie Wrzos 13 kwietnia, o godzinie 18:00. Zaprosimy Państwa na pokaz kilku filmów dokumentalnych o ludziach, którzy postawili sobie za cel mówić głośno o spuściźnie, URODZIE, ATMOSFERZE naszego miasta oraz działać na rzecz ochrony przestrzeni publicznej- czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia PODGÓRZE.PL

Gośćmi specjalnymi projektu SZANUJ MIASTO będą Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, założyciele Stowarzyszenia „Miasto Moje a w Nim”. Prowadzą oni działalność, która zmierza do wprowadzenia zmian prawnych w zakresie ładu przestrzennego – walczą z nielegalnymi reklamami zewnętrznymi. Przedstawią oni postulaty stowarzyszenia oraz opowiedzą o swoich działaniach i doświadczeniach w tym zakresie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.