Szarapowa komplementuje Radwańską

Maria Szarapowa wysoko oceniła grę Agnieszki Radwańskiej w ostatnim spotkaniu w ramach turnieju WTA Championships. Zdaniem Rosjanki, Isia pokazała, że znajduje się w czołówce światowego tenisa nie bez powodu.

W niedawnym meczu Radwańska wydarła pierwszego seta utytułowanej rywalce, jednak w kolejnych dwóch minimalnie przegrywała. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 7:5, 5:7, 5:7. Chociaż Polka go nie wygrała, to i tak jest on określany mianem jednego z jej najlepszych w karierze. Słowa uznania wypłynęły także od zwyciężczyni.

„Agnieszka Radwańska pokazała, dlaczego znajduje się w czołówce rankingu WTA i czemu jest numerem cztery na świecie. W trakcie gry świetnie przewiduje, w którym kierunku poleci piłka, i to niezależnie od tego, w jaki sposób jest zagrywana” - stwierdziła Szarapowa, cytowana przez tureckie wiadomości sportowe.

„Agnieszka walczyła do końca, jednak zdołałam znaleźć sposób na zdobywanie kolejnych punktów. Nie było to jednak łatwym zadaniem - zwłaszcza na tak wolnym korcie, jak ten" - dodała.

Rosjanka zaznaczyła, że mecz był bardzo wymagający pod względem sprawności. To właśnie w dużej mierze zmęczenie stanęło na drodze Radwańskiej do wygrania drugiego seta. Mocno walczyła w rozstrzygającej odsłonie, jednak ponownie silniejsza okazała się Szarapowa.

Trzeba przyznać, że trwający ponad 3 godziny mecz z pewnością był niezwykle trudnym sprawdzianem wytrzymałości. Biorąc pod uwagę problemy Radwańskiej z zawodniczkami słynącymi z agresywnej gry (m. in. Szarapowa), to i tak można śmiało uznać, że poradziła sobie wybornie, w dodatku nadal zachowując szanse na awans do półfinału.

Na jej drodze stanie Włoszka Sara Errani, znana z agresywnej gry. Jeżeli Radwańska da pokaz podobny do tego, jaki zaprezentowała podczas meczu z Szarapową, to awans do półfinału powinien stać się faktem - główne typy tenisowe już teraz dają jej sporą przewagę nad Errani.