Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6638 miejsce

Szatan w Moskwie. "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Dramatycznym

Adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa według dramaturgii Marcina Bartnikowskiego to wspólna praca Teatru Malabar Hotel oraz Teatru Dramatycznego.

Agnieszka Makowska (Behemot), Kornelia Trawkowska (Małgorzata), Anna Stela (Hella) / Fot. Bartek Warzecha, Teatr DramatycznySpektakl "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Magdaleny Miklasz to dość wierna adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa. Ta wielowątkowa historia rozgrywa się w Moskwie z lat 30. W mieście, w którym zanegowano istnienie Boga, pojawia się Szatan (Marcin Bikowski) i wywraca stary porządek do góry nogami. Towarzyszy mu przedziwna świata - kot Behemot (Agnieszka Makowska), jeżdżący tramwajem, Kariowow (Łukasz Wójcik), chudy osobnik o szyderczym wyglądzie i Asasello (Łukasz Lewandowski), rudy osobnik od brudnej roboty.

Marcin Bikowski (Jeshua Ha-Nocri) / Fot. Bartek Warzecha, Teatr DramatycznyPerypetie Wolanda i jego mrocznych towarzyszy przeplatają się z historią miłosną Mistrza i Małgorzaty (Kornelia Trawkowska) oraz historią Jeszui Ha-Nocri (Marcin Bikowski) i Piłata (Łukasz Lewandowski).

Polifoniczność powieści została przełożona na język teatru, dlatego po świecie Bułhakowa oprowadza widzów kilku narratorów. Co ciekawe, aktorzy wchodzą się w interakcję z publicznością - poprzez telepatyczną rozmowę z widzami, wniknięcie do ich myśli.

Kornelia Trawkowska (Małgorzata) / Fot. Bartek Warzecha, Teatr DramatycznyTrzeba przyznać, że wszyscy aktorzy byli świetni. Tym bardziej, że każdy z nich musiał odegrać po 2-3 postaci (na scenie było 7 aktorów, a postaci aż 18). Bardzo podobali mi się Kornelia Trawkowska jako tytułowa Małgorzata, kobieta odważna, która jest w stanie zrobić wszystko, by odzyskać swojego ukochanego Mistrza oraz Marcin Bikowski jako Woland, Szatan, który wprowadza do Moskwy odrobinę czarnej magii, a także Łukasz Lewandowski jako Asasello oraz Piłat - w obu rolach był bardzo przekonujący.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.