Facebook Google+ Twitter

Szatan z Piotrkowa w lutym będzie mógł opuścić więzienie?

Mariusz Trynkiewicz znany jako "Szatan z Piotrkowa" może w lutym opuścić zakład karny. Mężczyzna został skazany na karę śmierci za zamordowanie czterech chłopców. W wyniku amnestii wyrok zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Tymczasem premier Tusk podkreśla, że w przypadku Trynkiewicza zadziała ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. By Alina Zienowicz Ala z (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], viaMariusz Trynkiewicz może opuścić zakład karny 11 lutego po 25-letniej odsiadce. Morderca pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Zabił 11-letniego Tomasza Łojka, 12-letnich: Artura Kawczyńskiego i Krzysztofa Kaczmarka. W toku śledztwa wyszło na jaw, że jego ofiarą był też 13-letni Wojciech Pryczek. Skazany był pedofilem, który ostatnią zbrodnię popełnił podczas przerwy w odbywaniu kary. Wypuszczono go z powodu choroby matki. Morderstw dokonał we własnym mieszkaniu przy ulicy Dzierżawnej. Miał wówczas 26 lat i był nauczycielem.

Morderca chciał w trakcie odbywania kary zmienić nazwisko na Komornicki. Argumentował, że po wyjściu na wolność noszenie powszechnie znanego nazwiska kojarzonego z przestępstwami, które popełnił dyskryminuje go. Nie wyrażono na to zgody. Mariusz Trynkiewicz został przymusowo skierowany na terapię z powodu zaburzeń preferencji seksualnych.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych została opublikowana w 7 stycznia tego roku. Krytycy podnoszą argument, że z powodu opóźnienia nie obejmie Trynkiewicza. Premier powiedział, że nie doszło do zaniedbania. "Żaden z urzędników nie zrobił niczego złego. Nie ma powodu wyciągać żadnej odpowiedzialności. Ustawa została opublikowana tak, jak każda inna" - stwierdził cytowany przez TVN24 Donald Tusk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.