Facebook Google+ Twitter

"Szczątki". Recenzja debiutanckiego kryminału Belindy Bauer

Dwunastoletni Steven Lamb jest normalnym dzieckiem. Chodzi do szkoły, ma przyjaciół i drobne problemy w szkole. Jednak po szkole i w weekendy ma niecodzienne zajęcie - poszukuje szczątków swego wujka.

Szczątki, okładka / Fot. mat. promocyjne wydawcyPod koniec ubiegłego roku na półki polskich księgarń trafiły "Szczątki" Belindy Bauer. Jest to bardzo ciekawa książka, a warto po nią sięgnąć choćby z tego względu, że w 2010 roku uhonorowano ją nagrodą CWA Gold Dagger, jedną z najważniejszych i najstarszych nagród przyznawanych powieściom kryminalnym w Wielkiej Brytanii. "Szczątki" warto polecać też ze względu na to, że są debiutancką książką Belindy Bauer - angielskiej dziennikarki, scenarzystki oraz autorki wielu publikowanych w angielskiej prasie opowiadań.

Najlepszy kryminał ubiegłego roku - "Szczątki" Belindy Bauer już w sprzedaży!

Głównym bohaterem książki jest Steven Lamb - dwunastoletni chłopiec, który chodzi do szkoły w Shipcott, ma kolegów, z którymi bawi się w snajpera, a na szkolnych przerwach wymienia kanapkami. Niestety, wbrew pozorom nie jest szczęśliwym dzieckiem. Jego problemem jest najbliższa rodzina. Matka go zaniedbuje, babcia nie zajmuje się nim ani jego młodszym bratem. A wszystko to przez wydarzenia, do których doszło dwadzieścia lat wcześniej, gdy Stevena nie było jeszcze na świecie. Wówczas to jego mającego jedenaście lat wujka Billego zabija szaleniec, pedofil i morderca Arnold Avery, nazwany przez media dusicielem z vana.

Steven Lamb postanawia za wszelką cenę odzyskać miłość rodziny i przywrócić bliskim spokój ducha. Chce być zauważany i kochany. Pragnie, by jego matka przestała być samotna i nieczuła, a babcia nie wystawała każdego dnia w oknie, wierząc, że syn jeszcze wróci. Dwunastolatek postanawia odnaleźć i odkopać szczątki wujka, które wraz z kilkoma innymi ciałami pedofil zakopał nieopodal jego domu, na wrzosowym wzgórzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.