Facebook Google+ Twitter

Szczawnica pięknieje. Przyjedź, zobacz sam

Szczawnica pięknieje - to niezaprzeczalny fakt. Miliony złotych na rewitalizację Parku Dolnego oraz placu Dietla mają zmienić Szczawnicę w kurort, który zauważy zagraniczny turysta.

Fontanna na Placu Dietla, w tle pijalnia wody i Helenka Cafe / Fot. Janusz WojtarowiczOkolice placu Dietla - już częściowo odnowione, są traktowane jako uzdrowiskowe centrum Szczawnicy. W trakcie projektu, zagospodarowany zostanie odcinek górny – od placu Dietla do Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z przebudową samego placu oraz odcinek dolny od Zakładu do ulicy Zdrojowej.

Prace nad rewitalizacją Parku Dolnego w Szczawnicy trwają już od kilku tygodni. W efekcie projektu przywrócona zostanie dawna świetność i znaczenie tego miejsca. Wykonawca musi wykorzystać istniejący drzewostan i zabytkowe obiekty architektoniczne, umiejętnie wkomponować nowy układ alejek spacerowych. Ponadto na terenie parku zostanie nasadzona nowa zieleń niska, zainstalowane zostaną nowe latarnie iPijalnia wody, stoliki przed Helenka Cafe / Fot. Janusz Wojtarowicz inne elementy oświetlenia oraz wybudowane nowe obiekty architektury uzdrowiskowej.

Część dotychczasowych pomników i małych budowli zmieni swoje miejsce położenia. Chodząc nowymi alejkami będzie można korzystać z licznych nowo powstałych atrakcji między innymi; placyku z altaną czy karuzeli.

Szczawnica w zamierzeniach inwestorów ma konkurować z Krynicą, a nawet przebić popularny kurort. Ma na to duże szanse biorąc pod uwagę jej położenie. Kurort leży przecież w jednym z najsławniejszych miejsc turystycznych w Polsce, którym są Pieniny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Magda B
  • Magda B
  • 22.06.2011 21:14

A ja tu mieszkam to jest dopiero czad... Tylko zeby jeszcze wymyslili cos na deszczowe dni... bylo by super

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek Kwiatek
  • Tomek Kwiatek
  • 07.06.2011 08:10

Na facebook.com/szczawnica są fajne zdjęcia z placu Dietla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie wczoraj odwiedziłam Szczawnicę- piękne miejsce:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.