Facebook Google+ Twitter

Szczawnicki Festiwal Baśni i Bajki

Impreza dla dzieci po raz pierwszy zorganizowana została na terenie Dworku Gościnnego. W tym roku pełen atrakcji festiwal, w tym roku pod hasłem „Odkrywcy... i nie tylko".

Smok Teatru Groteska z Krakowa przed szczawnickim Dworkiem Gościnnym / Fot. Janusz WojtarowiczSukcesem zakończył się V Festiwal Baśni i Bajki w Dworku Gościnnym w Szczawnicy zorganizowany przez fundację Andrzeja Mańkowskiego w partnerstwie z Uzdrowiskiem Szczawnica SA, Thermaleo Sp. z o.o. oraz Województwem Małopolskim przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w warszawie.

Setki osób uczestniczyły w tym wydarzeniu, którego hasłem przewodnim byli „Odkrywcy”. Zgromadziły sie całe rodziny, które nie tylko dobrze się bawiły ale też mogły spędzić czas bardzo ciekawie i pożytecznie. Zaangażowanie lokalnej społeczności było ogromne.

 / Fot. Janusz WojtarowiczOprócz świetnie przygotowanych przedstawień dzieci ze szczawnickich szkól i przedszkoli odbywały się m.in. warsztaty podróżnicze i plastyczne, pokazy straży pożarnej, zorganizowano konkurs wiedzy pn.” Wielkie odkrycia, wielcy odkrywcy”, w którego przeprowadzenie zaangażowała się młodzież Ruchu Światło–Życie. Gimnazjaliści ze Szczawnicy zorganizowali stoisko z eksperymentami z rożnych dziedzin wiedzy, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Powstało też specjalne okolicznościowe graffiti.

W Festiwalu uczestniczyły również teatry profesjonalne : Groteska z Krakowa, który zagościł z XIII Wielką Paradą Smoków oraz Teatr im. L. Solskiego, który na finał Festiwalu, zaprezentował spektakl Lokomotywa.

Dziecko na koniku przywiezionym pod Dworek Gościnny ze Stadniny Rajd w Jaworkach / Fot. Janusz WojtarowiczPunktem kulminacyjnym wydarzenia było spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem-gościem specjalnym tegorocznej edycji. Dzieci wraz z rodzicami miały niepowtarzalną okazję, aby spotkać się ze swiatem wielkich odkryć geograficznych. Pałkiewicz opowiadał dzieciom min. w jaki sposób doszło do odkrycia źródeł Amazonki.

Duża galeria z imprezy dostępna jest w Pienińskim Portalu Informacyjnym Pieninyinfo.pl w artykule pt. "Festiwal Baśni i Bajki w szczawnickim Dworku Gościnnym"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.