Facebook Google+ Twitter

Szczecin: 300 stoczniowców chce wziąć udział w szkoleniach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 19:57

Około 300 stoczniowców z likwidowanej Stoczni Szczecińskiej Nowa - z ponad 700 zwolnionych do tej pory - zadeklarowało chęć udział w szkoleniach. Organizują je firmy wynajęte przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Oprócz szkoleń, firmy te mają też znaleźć pracę stoczniowcom. Na razie 40 osób z tej grupy odbyło rozmowy z doradcami zawodowymi. Pierwsze szkolenia dla stoczniowców mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Szkolenia ma organizować firma DGA, szukać pracy stoczniowcom powinna spółka Work Service.

Prezes zarządu firmy Work Service Tomasz Szpikowski potwierdza, że około 300 stoczniowców podpisało już z Agencją Rozwoju Przemysłu umowy, na podstawie których wezmą udział w szkoleniach. Kolejnym krokiem mają być spotkania stoczniowców z doradcami zawodowymi, którzy będą pomagać zwalnianym zaplanować swoją przyszłość. Dopiero później będą im proponowane odpowiednie kursy. Jak zapewnia szef Work Service do wyboru będzie około 100 różnych szkoleń. Firma zapewnia, że buduje bazę danych o ofertach pracy, które zostaną przedstawione stoczniowcom, po ukończeniu kursów.

Pracownicy, którzy zadeklarowali udział w szkoleniach, przez pół roku będą otrzymywać dodatkowe 1800 złotych wynagrodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.