Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

50824 miejsce

Szczecin. Awarie wodociągów na porządku dziennym

Zima nie odpuszcza, siarczysty, syberyjski wręcz mróz, rozsadza wodociągowe rury, ekipy remontowe ZWiK i Pogotowia Wodno-Kanalizacyjnego mają ręce pełne roboty.

Awaria wodociągu na ul. Budziszyńskiej / Fot. Elżbieta SadowskaOd środy 20 stycznia minusowe temperatury, które nawiedziły Szczecin są przyczyną licznych awarii wodociągów. Awarie wodociągów nastąpiły na ul: Budziszynskiej, Zygmunta Starego, Szwoleżerów, Dunikowskiego, Małopolskiej (róg Wyzwolenia), Olchowej, Łużyckiej (na Skolwinie), Andrzejewskiego (Prawobrzeże), al. Jana Pawła II, Gdańskiej itd.

Przy temperaturze na zewnątrz minus 15 stopni Celsjusza, sprzęt zaczął odmawiać posłuszeństwa, nie chcą odpalać silniki koparek, a przy zmrożeniu ziemi roboty trwają znacznie dłużej. Ekipy ZWiK pracują w ekstremalnych warunkach. Tam gdzie jest to możliwe usterki usuwane są na bieżąco, w innych wypadkach ekipy ZWiK podpinają czasowo instalację do innej rury (wykonują tymczasowe podłączenie, które po przejściu obecnego ataku zimy zmienią ponownie na stałe.

Okazało się, że te tymczasowe „czasowe” podłączenia są najlepszym wyjściem w obecnej awaryjnej sytuacji, gdy brakuje ekip aby zająć się wszystkimi następującymi po sobie, awariami naraz. Najgorsze, że w Szczecinie brak jest beczkowozów z podgrzewana wodą i z podgrzewanymi zaworami a posiadanych zwykłych nie ma co podstawiać ze względu na niskie temperatury (przy których zamarzają zawory beczkowozów).Prowizoryczne, czasowe podłączenie wody przy ul. Budziszyńskiej / Fot. Elżbieta Sadowska

Awaryjnego obrazu dopełnił wybuch w elektrowni „Dolna Odra” (w niedzielę 24 stycznia) w Nowym Czarnowie (Szczecin stara się o włączenie części sąsiedniego Starego Czarnowa w obszar Szczecina), w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

Wybuch nastąpił w budynku przesypowni, prawdopodobnie przyczyną była eksplozja (samozapalenie) pyłu węglowego. Wybuch zniszczył dwa budynki przemysłowe, na szczęście nie główne, ale pomocnicze. Wybuch -jak zapewniała w lokalnej prasie dyrekcja zakładu- nie wpłynie na dostawy prądu do odbiorców, być może tylko na obniżenie temperatury ciepłej wody dostarczanej do mieszkań.


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Magda Romer
  • Magda Romer
  • 14.01.2012 09:28

W tym roku nie ma zimy, to i nie ma awarii!

Komentarz został ukrytyrozwiń

gdy nie ma planów i funduszy na konserwację i remonty to taki rzeczy stan nie dziwi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam jeszcze, że na początku mroźnego okresu wystąpiła awaria na ukicy Kolorowych Domów, na os. Bukowe. Tylko, że ekipy usunęły ją dość szybko i dlatego nie była zauważalna. Może nie jestem dostatecznie zoriętowany, odnoszę wrażenie jednak, że na prawobrzeżu Szczecina wszystkie służby potrafiły stawić czoło zimie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z powodu awarii wodociągu przy al. Wojska Polskiego 42, wody nie ma na odcinku od ul. Jagiellońskiej do Bohaterów Getta Warszawskiego w Szczecinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.